Nowy singiel Seethera to zrzyna z Toola?

Jakub Gańko
16.05.2017 13:32
Nowy singiel Seethera to zrzyna z Toola? Fot. kadr z wideo

Przekonajcie się na własne uszy, czy nowy kawałek post-grunge'owców nie był przypadkiem odrobinę za bardzo inspirowany „Stinkfist” Toola.

Nie ma nic złego w inspirowaniu się innymi zespołami. W końcu żeby zrobić krok do przodu w nowym kierunku, warto wcześniej uważnie przestudiować kroki poprzedników. Często dzięki temu można popchnąć do przodu cały gatunek, opierając się na cudzych dokonaniach z przeszłości i dodając coś od siebie.

Zdarza się jednak, że artysta zbytnio zapatrzy się na swoich idoli i nawet sam nie zwróci uwagi, że tym razem pozwolił sobie na zbyt wiele. Doświadczył tego np. Trent Reznor, który dopiero po premierze „The Downward Spiral” zdał sobie sprawę, że w „A Warm Place” praktycznie skopiował „Crystal Japan” Davida Bowiego.

Teraz zdaje się, że podobnego czynu dopuścili się muzycy Seethera. Post-grunge'owcy udostępnili nowy singiel zatytułowany „Let You Down”, do którego właśnie zrealizowano teledysk. Riff utworu od razu wywołał skojarzenia słuchaczy ze słynnym „Stinkfist”, który otwierał drugi album Toola.

Posłuchajcie kompozycji Seethera...

...a teraz porównajcie sobie z kawałkiem Toola:

Dostrzegacie podobieństwo? Jak śpiewał Marilyn Manson, naśladownictwo to najszczersza forma pochlebstwa, tym razem jednak może być to po prostu najkrótsza droga do pozwu... Taką drogę wybrnięcia z sytuacji przynajmniej poleca Toolowi wielu słuchaczy.

„Let You Down” pochodzi z siódmego albumu Seethera, „Poison the Parish”, który trafił na rynek 12 maja 2017 roku. Krążek ukazał się nakładem wytwórni Shauna Morgana, Canine Riot Records. Muzyk odpowiadał też za jego produkcję.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.