03.12.2014 14:39

Nowy teledysk zespołu Behemoth

To pierwsze wideo grupy, w którym zobaczycie fragmenty z koncertu. Obejrzyjcie „Ora Pro Nobis Lucyfer”!

Nowy teledysk zespołu Behemoth
foto:kadr z wideo

Utwór „Ora Pro Nobis Lucyfer” pochodzi z najnowszej płyty zespołu Behemoth zatytułowanej „The Satanist”. Koncertowy klip, który ją promuje został wyprodukowany przez Grupę 13. W teledysku ujrzymy także co działo się przed występami zespołu w ramach trasy koncertowej „Polish Satanist Tour”.

Jak to wygląda?

Behemoth w listopadzie 2014 roku wypuścił limitowaną edycję, ręcznie numerowanych 12-calowych winyli, czyli EP-kę „Xiadz". Płyty powstały w trzech wersjach kolorystycznych. Po wielu prośbach w postaci ogromnej liczby maili od fanów z apelem o wydanie poprzednich EP-ek na CD, zespół postanowił sprawić im niespodziankę. „Xiadz/Blow Your Trumpets Gabriel” ukaże się w upragnionej przez słuchaczy wersji już 10 grudnia 2014 roku.

Nergal stwierdził, że decyzja muzyków nie była natychmiastowa.

"

Rozmawialiśmy o tym od dłuższego czasu. Zrobić to, czy tego nie zrobić... W końcu zdecydowaliśmy się ugiąć. Jednak nowe wersje, o które prosili nasi wielbiciele także ukażą się w wersjach limitowanych, by zachowały swój ekskluzywny charakter. "

Album „The Satanist” promowany przez singiel „Ora Pro Nobis Lucyfer” to dziesiąta studyjna płyta zespołu. Krążek ukazał się w lutym 2014 roku.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Behemoth