24.08.2018 17:11

Nowy utwór Alice in Chains został zainspirowany Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem

Z piosenką „Never Fade” wiąże się dosyć smutna historia. Posłuchajcie utworu z nowej płyty Alice in Chains.

Alice in Chains
foto: Mat Hayward/Getty AFP/EAST NEWS

Jerry Cantrell z Alice in Chains wyznał dla Kerrang!, że nowa piosenka Never Fadebyła zainspirowana jego babcią, jak również Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem. Zapewne do takich rozmyślań skłoniło go miejsce, gdzie zespół nagrywał swój nowy album Rainier Fog, którego premiera przypadła 24 sierpnia 2018.

Materiał powstał w Studio X, wcześniej znanego jako Bad Animals, gdzie Alice in Chains nagrał ostatni album ze Staleyem na wokalu w 1995 roku. Cantrell pisząc kawałek Never Fade postanowił, że nie wyjdzie ze studia dopóki nie napisze do końca piosenki dotyczącej jego wspomnień.

To właśnie w tym studio mocno rozmyślał nie tylko o zmarłym wokaliście:

"

Myślałem o mojej babci, która odeszła kilka miesięcy temu, wspominałem Layne'a Staleya i Chrisa Cornella, który odszedł miesiąc przed tym, jak zabrałem się zapisanie piosenki. Wszystko to się ze mnie wylało i w konsekwencji zaczęło już świtać. Oniosłem wrażenie, że było to ważne duchowe przeżycie. Nie mogło do tego dojść w innym miejscu. "

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Muzycy Alice in Chains nadal wspominają Chrisa Cornella

Śmierć Chrisa Cornella była dla wszystkich szokiem. Muzyk popełnił samobójstwo w Detroit, w którym to grał koncert z Soundgarden. Rok po tym tragicznym wydarzeniu muzycy Alice in Chains postanowili oddać mu hołd wykonując na jednym z koncertów covery „Hunted Down” pochodzący z EP-ki „Screaming Life” i „Boot Camp” z płyty „Down on the Upside”.

Najnowszy studyjny album Alice in Chains to 6. w jego karierze. Za produkcję odpowiada Nick Raskulinecz, który już wcześniej współpracujący z zespołem. Na pierwszy singiel wybrano kompozycję „The One You Know”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Alice In Chains