Nowy zespół Krista Novoselicia z Nirvany ujawnił pierwszy utwór

Maciej Koprowicz
01.08.2017 11:40
Nowy zespół Krista Novoselicia z Nirvany ujawnił pierwszy utwór Fot. kadr z wideo

Krist Novoselic zatęsknił za rockiem i założył nowy zespół, Giants In The Trees. Teledysk do pierwszej piosenki grupy, „Sasquatch” ma mocno ekologiczne przesłanie.

Historia Nirvany skończyła się wraz ze śmiercią Kurta Cobaina. O ile Dave Grohl do dziś pozostaje jedną z największych gwiazd rocka jako lider Foo Fighters, to trzeci z członków najsłynniejszego składu legendy grunge’u wycofał się z wielkiego biznesu muzycznego. Basista Krist Novoselic założył co prawda zespół Sweet 75 i grał w grupie Flipper, ale były to przedsięwzięcia krótkotrwałe. Dużo bardziej artystę pociągają obecnie polityka i działania społeczne, w tym ekologiczne.

To właśnie działalność w lokalnej grupie działania Grange w Skamokawa w stanie Waszyngton połączyła Krista z Jillian Raye, Erikiem Friendem i Rayem Prestegardem. Koledzy założyli zespół rockowy pod nazwą Giants In The Trees, w którym starają się promować ideały grupy. Wśród swoich zainteresowań wymieniają „inkluzywną demokrację, humanizm, pokój, dobrobyt, zrównoważony model życia, współczucie, społeczność, decentralizację”.

Pierwszy ujawniony przez Giants In The Trees utwór, „Sasquatch”, dotyka spraw ekologii. Teledysk do piosenki zespół zrealizował w pięknych okolicznościach przyrody swoich okolic. Krist żartobliwie skomentował wideoklip:

Kupiłem działkę, na której filmowano wideo. By zapłacić za produkcję, ściąłem wszystkie drzewa, a teraz buduję tam pole golfowe.

To wideo kosztowało ponad 2 miliony dolarów. To dlatego, że było kręcone w studiu, a wszystkie rośliny są zrobione z plastiku, pianki i innych materiałów, by uzyskać naturalny wygląd.

Zobaczcie efektowny klip do „Sasquatch”:

Utwór niewiele ma wspólnego ze stylem Nirvany, za to pobrzmiewają w nim wpływy folku. Nic dziwnego, skoro ostatnio Novoselic częściej, niż za bas chwytał za akordeon – na tym instrumencie zagrał m.in. „Sweet Child O’ Mine” Guns N’ Roses z Duffem McKaganem.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.