"Numb" Linkin Park przekroczył miliard wyświetleń w serwisie YouTube

Joanna Chojnacka
13.11.2018 17:43
"Numb" Linkin Park przekroczył miliard wyświetleń w serwisie YouTube Fot. kadr z wideo

Grupa Linkin Park dołączyła do grona zespołów, które mają na swoim koncie ponad miliard wyświetleń jednego klipu w serwisie YouTube.

Klip do utworu "Numb" Linkin Park przekroczył miliard odtworzeń w serwisie YouTube. Jeden z najpopularniejszych kawałków grupy pochodzi z albumu "Meteora" z 2003 roku, który kupiło ponad 8 milionów osób.

"Numb" Linkin Park przekroczył miliard wyświetleń na YouTube

Teledysk do hitu wyreżyserował DJ Joe Hahn, a wideo pojawiło się na platformie 5 marca 2007 roku. Użytkownicy serwisu przez 11 lat odtworzyli "Numb" przeszło miliard razy.

Liczba padła głównie dzięki fanom Chestera Benningtona, którzy po jego śmierci zorganizowali nieoficjalną kampanię. Mieli na celu przekroczenie magicznego miliarda i wreszcie im się to udało.

Zgodnie z raportem przedstawionym niedawno przez YouTube'a, na platformie znajduje się 100 filmów, których liczba wyświetleń przekroczyła dziewięć zer. Co ciekawe 3 lata temu było ich zaledwie piętnaście.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.