24.08.2017 11:11

„Numb” Linkin Park w stylu disco lat 80.

Fanowski remiks hitu Linkin Park przenosi słuchacza w przeszłość, wprost na ejtisowy parkiet.

„Numb” Linkin Park w stylu disco lat 80.
foto: kadr z wideo

Wielu fanów Linkinów narzekało, że ich ostatnia płyta, „One More Light” z 2017 jest zbyt popowa. Cóż, ta wersja przeboju ich ukochanego zespołu z pewnością nie jest dla nich. Youtuber Jerry Galeries, który specjalizuje się w muzyce vaporwave i przeróbkach znanych piosenek w klimacie popu lat 80., wziął na warsztat „Numb” z albumu „Meteora” z 2003 i zrobił z niego prawdziwie taneczny numer.

Jego odczytanie „Numb” jest o wiele bardziej radykalne od tego, co sam Linkin Park zrobił we współpracy z Jayem-Z. Galeries zremiksował kawałek w konwencji disco lat 80. Słodkie klawisze, automat perkusyjny, chwytliwa melodia – w tej wersji brzmi jak jakaś zaginiona produkcja tercetu Stock Aitken Waterman. Naszym zdaniem doskonale sprawdziłaby się w repertuarze choćby Ricka Astleya. Posłuchajcie sami:

Taneczny remiks to hołd Galeriesa dla zmarłego wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona. 20 lipca 2017 artysta popełnił samobójstwo przez powieszenie. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla muzycznego świata. Hołd dla Chestera składali zarówno fani, jak na przykład Paweł Zwierzchowski, który zremiksował „One More Light”, jak też gwiazdy rocka, które wykonały na koncertach własne wersje piosenek Linkin Park. Wśród nich byli m.in. Machine Head i Coldplay.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Linkin Park Chester Bennington