OFF Festival 2021 – poznaliśmy pierwszych artystów nowej edycji imprezy

10.08.2020 13:18
OFF Festival 2021 – poznaliśmy pierwszych artystów nowej edycji imprezy   Fot. . Lukasz Kalinowski/East News (zdjęcie poglądowe)

OFF Festival, tak jak wszystkie wakacyjne imprezy masowe został przesunięty na przyszły rok. Teraz jednak poznaliśmy pierwszych artystów, którzy pojawią się na katowickiej scenie w 2021 roku.

Festiwal OFF ogłosił właśnie pierwszych artystów, których zobaczymy na katowickiej scenie w dniach 6-8 sierpnia 2021.

OFF Festival 2021 - kogo zobaczymy?

Pierwszą gwiazdą nowej edycji został Caribou, czyli projekt muzyczny Dana Snaitha. Caribou wydał w tym roku nowy krażęk „Suddenly” i w Katowicach pojawi się w ramach trasy promocyjnej tego wydawnictwa. Autor utworu „Can’t Do It Without You”, rozsławionego ponownie przez film „Wszystkie Nieprzespane Noce” Michała Marczaka, pojawi się na scenie OFF-a w piątek 6 sierpnia.

Przeczytaj także

Rock, rap i popowe ballady

Kolejną gwiazdą nowej edycji festiwalu jest także Mac DeMarco. Kanadyjski muzyk elektroniczny, który sam określa swoją muzykę mianem „jizz-jazz” nie tylko wystąpi na scenie Perlage festiwalu, ale także będzie kuratorem specjalnej sekcji artystycznej, która ma zostać odsłonięta przy Scenie Eksperymentalnej. Będą to więc podwójne doznania dla fanów muzyka. Warto podkreślić, że materiały prasowe, dotyczące DeMarco, opisują jego najnowszy album „Here Comes The Cobwoy” jako płytę, która przypomina „głaskanie kota przez 45 minut”.

Przeczytaj także

Na głównej scenie festiwalu wystąpi także Alyona Alyona, raperka z Ukrainy. Alyona Savranenko zadebiutowała w 2018 roku, gdy jej domowej roboty klip do piosenki „Ribki” zyskał przychylność użytwników YouTube’a. Alyona Alyona powinna być znana także fanom polskiego rapu, gdyż niedawno wystąpiła w utworze „Ostatni raz” grupy Biały Tunel, czyli nowego projektu muzycznego Tego Typa Mesa.

Fani rockowego brzmienia mogą zaś ostrzyć pazury na koncert DIIV, czyli nowojorskiego kwartetu, który wywodzi się ze stylistyki shoegaze’u. Zespół wrócił do koncertowania po kilkuletniej przerwie, podczas której frontman  Zachary Cole Smith dochodził do zdrowia, ale fani i krytycy mówią, że ostatni krążek – „Deceiver” stanowi świetny powrót do najlepszych dni zespołu.

Przeczytaj także

Na scenie OFF-a wystąpi także: Quinn Christopherson, singer/songwritter z Alaski, zwycięzca konkursu wokalnego organizowanego przez amerykańskie radio NPR. Chritopherson zasłynął utworem „Erase Me”, w którym opowiada o trudnym coming oucie jako osoba transpłciowa.

Ostatnim ogłoszony właśnie artystą jest DJ Python. Materiały prasowe festiwalu mówią o nim tak:

"Pochodzący z Ekwadoru nowojorczyk Brian Piñeyro swoją oryginalną propozycję nazywa deep reggaetonem: brzmi to jak ostatnie promienie letniego słońca, załamujące się na taflach ambientu i deep house'u". 

Przeczytaj także

OFF Festival 2021 – kiedy odbędzie się impreza?

OFF Festival 2021 odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2021 w Dolinie Trzech Stawów. Karnety są już dostępne na oficjalnej stronie imprezy. 

Czytaj także: Podsłuchane w Antyradiu.pl: Najlepsze płyty lipca 2020.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.