27.11.2017 16:23

OK Go stworzył teledysk do utworu „Obsession” przy pomocy 567 drukarek

Amerykański zespół indierockowy słynie z niesamowitych klipów. Czym zaskoczył przy okazji obrazka do piosenki „Obsession”?

OK Go stworzył teledysk do utworu „Obsession” przy pomocy 567 drukarek
foto: kadr z wideo

Z całym szacunkiem dla piosenek OK Go, ale jeśli ten zespół zapisze się w historii muzyki, to nie dzięki tworzonym przez siebie dźwiękom, ale przede wszystkim za sprawą towarzyszących im obrazków.

Klipy Amerykanów to prawdziwe dzieła sztuki. Nie kręcą ich wielkim kosztem – ich siłą są przede wszystkim bardzo nowatorskie i oryginalne pomysły. Do najbardziej pamiętnych należą kręcony w samolocie w warunkach zerowej grawitacji „Upside Down & Inside Out”, nagrywany głównie z lotu ptaka „I Won’t Let You Down” czy kultowy „Here It Goes Again” z muzykami biegającymi na elektrycznych bieżniach.

W najnowszym teledysku, do utworu „Obsession”, OK Go wykorzystał aż 567 drukarek, które posłużyły muzykom za tło. Idealnie zsynchronizowane maszyny przez cały czas drukowały kartki, w zmieniających się kolorach i z różnymi wzorami. Tworzyły w ten sposób złudzenie ekranów, wyświetlających obrazy.

Oglądające klip osoby, dla których istotna jest ekologia mogą poczuć dreszcz przerażenia, gdy zdadzą sobie sprawę, ile papieru zużyto na taki teledysk. Zespół postanowił jednak ich uspokoić – poinformował, że wszystkie kartki zostały poddane recyklingowi i przekazane organizacji Greenpeace.

OK Go radzi oglądać wideo do „Obsession” w jak najwyższej jakości na YouTube, a najlepiej na czas oglądania przestawić rozdzielczość monitora na 1440 lub 2160 pikseli. Zaleca także ostrożność osobom cierpiącym na padaczkę, ze względu na szybko zmieniające się kolory.

Obejrzyjcie niesamowity klip OK Go:

„Obsession” pochodzi z ostatniego jak na razie albumu zespołu, „Hungry Ghosts” z 2014.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News OK Go