Oasis pokazał nowy teledysk do „D’You Know What I Mean?”

Jakub Gańko
18.08.2016 15:19
Oasis pokazał nowy teledysk do „D’You Know What I Mean?” Fot. kadr z wideo

Grupa braci Gallagherów zaprezentowała nową wersję klipu do zremasterowanego kawałka z wznowienia „Be Here Now”.

To dość niecodzienna sytuacja: przecież Oasis nie funkcjonuje już od 2009 roku. Nadal jednak ukazują się reedycje jego dotychczasowego materiału. 7 października 2016 roku na rynek trafi nowe wydanie trzeciego krążka Brytyjczyków, w którym na trzech płytach CD znajdzie się mnóstwo materiałów live, stron B singli i niepublikowanych demówek. Z tej okazji mamy okazję obejrzeć również nowy teledysk.

„D’You Know What I Mean?” był pierwszym singlem z „Be Here Now” i trafił do mediów w lipcu 1997 roku. Kawałek jako trzeci z rzędu dotarł na szczyt brytyjskiej linii przebojów i uzyskał status platynowej płyty. Był wówczas 12. najlepiej sprzedającym się singlem roku w Wielkiej Brytanii, a w 2011 roku magazyn „NME” umieścił go na 77. miejscu listy 150 najlepszych piosenek ostatnich 15 lat.

Utwór doczekał się też efektownego teledysku osadzonego w postapokaliptycznej rzeczywistości w reżyserii Doma i Nica. Filmowy duet ma na koncie klipy m.in. dla The Chemical Brothers, The Smashing Pumpkins czy Robbiego Williamsa. Teraz z okazji reedycji powrócili do tego dzieła i dopasowali do nowego remiksu utworu autorstwa Noela Gallaghera, wykorzystując nagrany materiał sprzed lat.

Oto nowa wersja teledysku do „D’You Know What I Mean?”:

Reżyserzy zgodnie twierdzą, że odświeżony klip jest teraz bardziej epicki, lecz już oryginał mógł poszczycić się iście filmową jakością dzięki rejestracji na taśmie filmowej 35 mm. Na szczęście materiał był bezpiecznie zachowany w archiwum Oasis, dzięki czemu nie było problemu z jego odrestaurowaniem. Twórcy zapewniają, że wybrali teraz jeszcze wyrazistsze ujęcia zespołu i dramatyczniejsze kadry.

Kręcenie teledysku muzycznego w takiej jakości w dzisiejszych czasach byłoby niewyobrażalne. Koszty byłyby po prostu zbyt duże w porównaniu do cyfrowych kamer. Mieliśmy też wtedy wsparcie Brytyjskich Sił Zbrojnych, które sprytnie dostrzegły w naszej pracy idealną okazję do zachęty do zaciągnięcia się. Kręciliśmy m.in. w miejscu, gdzie Stanley Kubrick robił „Full Metal Jacket”.

Jak Wam się podoba nowy-stary teledysk Oasis?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.