Oasis reaktywuje się z 17-letnim synem Bono
Jakub Gańko
21.04.2017 14:17
Oasis reaktywuje się z 17-letnim synem Bono Fot. Alexander Frick, CC BY 2.0 + Bóg Pejnta

Czy to oznacza również, że Elijah Bob Patricius Guggi Q zostanie adoptowany przez Liama Gallaghera?

Jeszcze nie ucichły reakcje fanów Korna po dołączeniu do jego koncertowego składu 12-letniego syna basisty Metalliki. Jeszcze nie wszyscy przestali się śmiać po pomyśle, by 5-letni syn Scotta Iana z Anthrax został DJ-em Limp Bizkit. A już dochodzi do kolejnej niecodziennej współpracy syna rockmana z innym zespołem.

Frontman U2 wyznał 20 kwietnia 2017 roku w programie śniadaniowym na antenie BBC Radio 2, że słucha ze swoimi dziećmi płyt winylowych. Pośród jego ulubionych pozycji znalazła się klasyka britpopu, a jego synowie i córki (Bono jest ojcem dwojga synów i dwóch córek) nadal rozkręcają przy nich domówki.

Nasz gramofon stoi w kuchni. Właśnie przechodziliśmy z Elim przez całe lata dziewięćdziesiąte. Noel Gallagher, Stone Roses, Oasis i cała reszta. On to odkrywa na nowo, a ja razem z nim. I wszystko mamy na winylach.

Niby zabawna anegdotka w sam raz do programu śniadaniowego, okazuje się jednak, że tkwiło w niej znacznie więcej. Elijah, 17-letni syn Bono, nie słucha bowiem płyt braci Gallagherów wyłącznie z uwielbienia do klasyki brytyjskiego rocka z lat dziewięćdziesiątych. Wedle najnowszych wieści ma teraz sam zająć miejsce w reaktywowanym Oasis.

Przypomnijmy, że twórcy „(What's the Story) Morning Glory?” zakończyli karierę w 2009 roku, kiedy narastające od lat konflikty pomiędzy Noelem a Liamem Gallagherem nie pozwoliły im kontynuować współpracy. Noel zajął się wówczas własnym High Flying Birds, Liam zaś wraz z pozostałymi ex-muzykami Oasis powołał do życia Beady Eye.

I to właśnie skład rozwiązanej w 2014 roku kapeli miałby zostać uzupełniony o syna Bono i reaktywowany pod szyldem Oasis. Elijah zdążył już skomentować cała sytuację:

Zadzwonił do mnie Liam i powiedział, że dzisiejszy dzień będzie tym dniem, który niektórzy będą mi kiedyś wypominać. Do tego czasu powinienem już sobie zdać sprawę, co powinienem zrobić. Ale nie wierzyłem, że ktokolwiek będzie się czuł właśnie w taki sposób. Na koniec powiedział mi, że być może będę tym, który go uratuje i mimo wszystko będę dla Oasis wybawieniem.

Noel Gallagher był siłą napędową Oasis - skomponował niemalże cały repertuar grupy. Przed młodym Hewsonem stoi więc odpowiedzialne zadanie, a wcześniej nawet nie mieliśmy okazji poznać jego zdolności muzycznych. Elijah Bob Patricius Guggi Q został rzucony od razu na głęboką wodę, ale Liam Gallagher nie ma wątpliwości, że sobie bez problemu poradzi.

Elijah? Nie, nawet go nie słyszałem, ale na pewno gra lepiej od Noela. Słuchaj, pies mojego sąsiada jest lepszym gitarzystą niż ten durny ziemniak. Wysoko szybujące ptaki? [ang. High Flying Birds] Chyba nad jego obsraną dupą. Więc tak, nie mam wątpliwości, że Oasis tylko zyska na tej zmianie.

Co ciekawe, starszy z braci Gallagherów też wcale nie zamierza siedzieć cicho w zaistniałej sytuacji. Już w 2015 roku informował, że nie miałby nic przeciwko, aby jego dzieci poszły w ślady Oasis. Najwyraźniej ten moment właśnie się zbliża, gitarzysta bowiem planuje uruchomić własny rodzinny projekt i wystawić go do walki z reaktywowanym zespołem brata.

W składzie będą moi synowie: 9-letni Donovan i 6-letni Sonny. Rozważaliśmy przez to nazwę Oasis 69, ale z racji tego, że będę grał razem z nimi - a zaraz będę miał w końcu 50 lat, do cholery - to trochę by się to nie zgadzało. W sumie i tak będziemy lepsi niż Blog 27. A Oasis? Na Boga, mamy 2017 rok, nawet gdyby do niego dołączył sam Bono, kogo jeszcze obchodzi Oasis?!

Kontratak został już zapowiedziany na Instagramie muzyka:

instanoel

Sam Noel zwracał już jednak uwagę, że takie przygody jak Oasis nie trwają wiecznie. W takim razie już czekamy, aż wszyscy młodzi muzycy zdecydują się uformować nową supergrupę. 12-letni Tye Trujillo na basie, 5-letni syn Scotta Iana jako DJ, do tego synowie Noela Gallaghera i Elijah Bob Patricius Guggi Q. W klipach mogłaby też grać córka Bono, znana z serialu „The Knick” Eve Hewson. Będzie się działo.

* Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za brak poczucia humoru naszych kochanych Czytelników.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.