26.01.2015 14:48

Oasis wróci dla pieniędzy?

Noel Gallagher już nie wyklucza, że jeszcze zagra kiedyś pod tym szyldem razem z bratem. Nie pozostawia jednak złudzeń, po co mieliby wrócić.

Oasis wróci dla pieniędzy?
foto: AFP / East News

Gdy w październiku 2014 roku starszy z braci Gallagherów wyraził gotowość, by zagrać na Glastonbury, zaczęto zastanawiać się, czy mógłby wystąpić tam z Oasis. Gdy młodszy z rodzeństwa, Liam, rozwiązał zespół Beady Eye, spekulować o powrocie zaczęli już wszyscy. Więcej światła na sprawę rzuca Noel w najnowszym numerze magazynu „Q”.

"

Nikt nie złożył nam oferty. Byłem z Liamem w tym samym pokoju i nikt nawet nie powiedział „Czyż Oasis nie był wspaniały? Powinniście wrócić”. Jeśli jednak bym to zrobił, to tylko dla pieniędzy. Swoją drogą, nie byłoby to dla mnie problemem. "

A może jakiś koncert w szczytnym celu? Nic z tego, charytatywne akcje nie są w ich stylu. O Oasis na Glastonbury też można pomarzyć. Noel Gallagher nie sądzi, by organizator festiwalu, Michael Eavis, miał wystarczająco dużo pieniędzy. No, ale przynajmniej nie mówi już, że nigdy nie wróci na scenę z tym zespołem, jak to było jeszcze w listopadzie 2013 roku.

"

Jeśli będzie reaktywacja, mnie tam nie będzie. Nie sądzę, by pozostało jeszcze coś do powiedzenia. To jest tak: jeśli widziałeś Oasis, świetnie. Jeśli nie, to – cholera – trudno. Ja nigdy nie widziałem Beatlesów. "

Szansa na usłyszenie na żywo „Don't Look Back In Anger” jednak jeszcze istnieje!

"

Czy któregoś dnia wrócimy? Dopóki wszyscy żyją i wciąż mają włosy, zawsze jest taka możliwość. "

Z pewnością wtedy poprawiłaby się sytuacja Liama.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Oasis