20.02.2019 17:38

Obcokrajowcy przesłuchali polską muzykę. Jak ocenili Dżem i Dawida Podsiadłę?

Sprawdźcie, jak obcokrajowcy zareagowali na różne polskie piosenki.

Obcokrajowcy przesłuchali polską muzykę
foto: kadr z wideo

Cudze chwalicie, swego nie znacie! To przysłowie idealnie nadaje się do podsumowania nagrania, które za moment obejrzycie. Czasami nie doceniamy polskiej muzyki, krzywimy się na myśl o Nocnym Kochanku, gdy tymczasem obcokrajowcy wcale nie mają tak złego zdania na temat naszej muzyki. 

Obcokrajowcy przesłuchali polską muzykę. Jak ocenili Dżem i Dawida Podsiadłę?

W krótkim filmiku na kanale Dzikie Ucho obcokrajowcy ocenili polską muzykę. Każda z osób krótko opowiedziała, jak trafiła do Polski i okazało się, że wielu po prostu spodobał się nasz kraj. Co ciekawe większość z respondentów jest związana z muzyką i kojarzy sporo polskich artystów, takich jak Lemon, Varius Manx czy Dawid Podsiadło. Zadaniem obcokrajowców było przesłuchanie różnych piosenek naszych muzyków i ocenienie, czy utwór jest dobry, czy też nie. Na pierwszy ogień poszła Edyta Górniak, którą respondenci kojarzyli z konkursu Eurowizji.

Amerykański YouTuber słucha Behemotha
Amerykański YouTuber słucha Behemotha
Przeczytaj także Behemoth, Luxtorpeda i Podsiadło na kanale amerykańskiego YouTubera. Co vloger sądzi o polskiej muzyce?

Nie zabrakło też piosenki Czesława Niemiena, który zachwycił wiele osób. Obcokrajowcy nie kojarzyli może Dawida Podsiadły, ale bardzo docenili chwytliwy utwór "Małomiasteczkowy". Jak ocenili natomiast numer Dżemu?

Uczestnicy stwierdzili, że w eksperymencie pokazano piosenki, które dobrze podsumowują polską scenę muzyczną i tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele osób żałowało, że nie rozumie słów piosenki, ale wszystko jeszcze przed nimi!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele