07.02.2016 12:19

Obejrzyj akustyczny występ Ghost

Papa Emeritus III wystąpił w towarzystwie swoich Bezimiennych Ghuli w szwedzkim Hard Rock Cafe. Zobaczcie profesjonalny zapis tego wydarzenia.

Obejrzyj akustyczny występ Ghost
foto: kadr z wideo

Zanim Ghost odwiedzi Polskę w ramach trasy Black To The Future, proponujemy obejrzeć jego występ w nieco innym wydaniu. 19 stycznia 2016 roku Szwedzi zagrali w rodzimym Hard Rock Cafe w Sztokholmie w ramach imprezy Bandit Rock Awards. Koncert odbył się w akustycznej formule, co wyróżnia go na tle innych.

Udostępniony został cały profesjonalny zapis wydarzenia w jakoś FullHD. Muzycy wykonali po jednym utworze z płyt „Infestissumam” i „Meliora”, a także EP-ki „If You Have Ghost”. To niedługi występ, ale nie sposób odmówić mu uroku. Oto kawałki, które zostały zagrane:

Setlista:

  1. Jigolo Har Megiddo
  2. He Is
  3. If You Have Ghosts

Pełne wideo ze Sztokholmu obejrzycie poniżej:

Grupa Ghost jest w tym roku nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie - metal za utwór „Cirice” z płyty „Meliora”. W odróżnieniu od chociażby Coreya Taylora, muzycy uważają to wyróżnienie za wielką sprawę, co potwierdził jeden z Bezimiennych Ghuli. Zdradził, że jego zespół to pierwszy szwedzki wykonawca rockowy w historii, który dostąpił tego zaszczytu - z czym wiąże się zabawna historia.

"

Dostałem wiadomość, że jesteśmy nominowani do Grammy. W Szwecji mamy własną nagrodę, która nazywa się Grammi - na świecie często nazywa się ją „szwedzkim Grammy”. Dlatego od razu powiedziałem kolegom, że wyróżniono nas Grammi. Dopiero z godzinę później potwierdzono mi, że chodziło o Grammy - to było dla nas coś niepojętego. "

Muzyk podkreślił, że jest to dla niego na tyle ważne wyróżnienie, że jego zespół będzie mógł się nim legitymować przez resztę kariery. I tak naprawdę to, czy Ghost ostatecznie otrzyma statuetkę, czy nie, ma dla niego drugorzędne znaczenie. Przypominamy, że Szwedzi powalczą w swojej kategorii m.in. ze Slipknotem i Lamb of God. Wyniki tego starcia poznamy 15 lutego 2016 roku.

Jak Wam się podoba Ghost akustycznie?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Ghost