Obejrzyj na Facebooku koncert reaktywowanego Audioslave

Jakub Gańko
20.01.2017 10:49
Obejrzyj na Facebooku koncert reaktywowanego Audioslave Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Nie po drodze Ci do Los Angeles? Na szczęście muzycy pomyśleli i o Tobie - ich występ będzie transmitowany w internecie.

Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się, czy pozytywne nastawienie Toma Morello i Chrisa Cornella do pomysłu powrotu pod szyldem Audioslave może rzeczywiście doprowadzić do rychłej reaktywacji tego projektu. Chwilę potem słowo stało się ciałem i muzycy zapowiedzieli - na razie jednorazowy - koncert w ramach anty-inauguracyjnego protestu wobec prezydentury Donalda Trumpa.

Występ odbędzie się już 20 stycznia 2017 roku, jednak dla większości polskich fanów to marna pociecha, bo będzie miał miejsce dosłownie na drugim końcu świata: w Los Angeles. Całe szczęście Tom Morello i spółka postanowili dać możliwość obejrzenia ich głośnego powrotu fanom z całego świata. Wszystko za sprawą możliwości streamingu na żywo, jaką oferuje Facebook.

Z racji tego, że za inicjatywą stoi obecny projekt muzyków, Prophets of Rage, transmisja odbędzie się właśnie na jego fanpage'u:

Przekaz na żywo powinien rozpocząć się o 21 czasu pacyficznego - w Polsce będzie wtedy 6 rano w sobotę, 21 stycznia 2017 roku. Fani Audioslave powinni zatem ograniczyć swoje piątkowe plany, by być w stanie wstać w weekend o tak wczesnej porze. Prawdopodobnie możemy liczyć na to, że zapis koncertu - a przynajmniej jego fragmenty - będą również potem dostępne np. na YouTubie.

Warto mieć tę inicjatywę na uwadze - w końcu nikt z nas nie wie, czy dojdzie jeszcze do kolejnego zejścia Audioslave, choć oczywiście wszyscy mamy taką nadzieję. Na scenie tego wieczoru pojawią się też zaprzyjaźnieni z muzykami artyści, tacy jak Vic Mensa, Jackson Browne, Jack Black i The Los Angeles Freedom Choir.

Zaangażowani w projekt przekonują, że to nie tylko sprzeciw wobec Donalda Trumpa.

To nasz głos przeciwko rasizmowi. Sprzeciw wobec seksizmu, homofobii, prześladowaniom, niszczeniu środowiska, faszyzmu. Patrzymy właśnie na narodziny antyutopijnego koszmaru - musimy działać i walczyć WŁAŚNIE TERAZ. Zamierzamy stworzyć specjalne strefy bez Trumpa w całym kraju, w naszych domach, szkołach, miejscach pracy i na scenach. Źli prezydenci inspirują świetną muzykę. Przyłącz się do naszej wrzawy i razem z nami walcz o nasze prawa, nasz kraj i naszą planetę.

No to już wiecie, co robić - pamiętajcie tylko wstać wcześnie rano!

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.