Ochroniarz zgłosiła fałszywe zagrożenie terrorystyczne na koncercie, bo chciała iść wcześniej do domu

05.08.2022 14:29
Ochroniarz zgłosiła fałszywe zagrożenie terrorystyczne na koncercie, bo chciała iść wcześniej do domu Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

Rozumiemy, że niektórzy mają pracę, której nienawidzą i chcą jak najszybciej z niej wyjść. Ale to co uczyniła pewna kobieta podczas Lollapaloozy to co najmniej lekka przesada.

Ochroniarz zgłosiła fałszywe zagrożenie terrorystyczne na koncercie

Ochroniarz podczas koncertu Lollapalooza została oskarżona o zgłoszenie fałszywego zagrożenia atakiem terrorystycznym, co jest karalną zbrodnią. Jak podaje The Chicago Tribune, 18-latka podobno zgłosiła takie zagrożenia dwukrotnie. Lokalna policja i jednostka antyterrorystyczna FBI zidentyfikowała sprawczyni tego zamieszania - to 18-letnia kobieta Janya Williams, która stwierdziła, że "chce wyjść do domu wcześniej".

Polecamy

Jak wyjaśnili policjanci w wyniku śledztwa, nastolatka wysłała 29 lipca wiadomość do swojej przełożonej za pośrednictwem TextNow. Jak mogliśmy podobno przeczytać w SMS-ie:

Masowa strzelanina koło 4 popołudniu na Lollapaloozie. Zginie jakieś 150 osób

Jej przełożona szybko zareagowała i poinformowała organizatorów Lollapaloozy i szefostwo firmy, która zapewniała usługi ochroniarskie na imprezie. Ci szybko poinformowali o sprawie policję, FBI i jednostki antyterrorystyczne.

Polecamy

Oskarżyciele poinformowali, że Williams podobno powiedziała również swojej przełożonej, że o podobnym zagrożeniu przeczytała jej siostra na Facebooku. Kiedy poproszono ją o potwierdzenie tej wiadomości, to Williams przyznała, że założyła fejkowe konto na FB o nazwie Ben Scott. Tam również napisała, że dojdzie do "wielkiej strzelaniny na Lollapaloozie około 6 popołudniu", a screenshota tej wiadomości wysłała swojej przełożonej. 

Śledczy szybko powiązali adresy IP i konto na Apple iCloud i TextNow z Williams, a sędzia Mary Marubio poprosiła policję o aresztowanie młodej kobiety, ustalając kaucję w wysokości 50 tysięcy dolarów. Następne przesłuchanie w sprawie ma się odbyć 8 sierpnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.