17.04.2019 14:03

Odwołano koncert blackmetalowego zespołu z Singapuru. Kościół uznał, że to czciciele Szatana

Rada Kościołów w Malezji sprzeciwiła się koncertowi blackmetalowej grupy Devouror. W wyniku protestu impreza została odwołana.

Koncert
foto: shutterstock.com

Chociaż muzyka metalowa istnieje już kilkadziesiąt lat i nie przynosi wyraźnie większych szkód niż inne gatunki muzyczne, nadal pojawiają się osoby, a nawet instytucje, które uważają, że ciężkie brzmienia niosą ze sobą zagrożenia. Coraz częściej słyszymy o petycjach, sprzeciwach i manifestacjach przeciwko koncertom reprezentantów ekstremy. W Polsce zarówno kościół jak i rada miasta próbowały zbojkotować festiwal Uwolnić Muzykę ze względu na line-up zawierający grupy metalowe. W Rosji natomiast powstała petycja mająca na celu odwołanie koncertów Rammsteina. Także mieszkańcy Singapuru mieli problem z ugoszczeniem metalowych kapel, tym razem jednak to singapurskiej formacji nie wpuszczono do Malezji.

Roman Kostrzewski
Roman Kostrzewski
Przeczytaj także Radny Opoczna chce odwołania koncertu Kata i Romana Kostrzewskiego w Miejskim Domu Kultury. Mamy komentarz polityka

Odwołano koncert blackmetalowego Devouror w Malezji

Blackmetalowa grupa Decouror miała zagrać 21 kwietnia 2019 roku koncert w Kuala Lumpur.  Zespół wydał w styczniu materiał zatytułowany "Slay For Satan", co zwróciło uwagę tamtejszych wiernych. Jak donosi MalayMail, CC - Rada Kościołów Malezji poskarżyła się na planowaną imprezę. Sekretarz generalny Rev Hermen Shastri stwierdził, że Devouror szczyci się antychrześcijańskimi i pro-satanistycznymi tekstami. Organizatorzy uznali, że w związku z tym odwołają koncert. 

Wytwórnia Goatlordth Records opublikowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym wyraziła niezadowolenie z sytuacji i podkreśliła jej absurd. 

"

Rezygnacja z tego wydarzenia jest nie tylko ogromną stratą pieniężną dla nas, jako organizatora. Fani muzyki ekstremalnej zostali pominięci w tej decyzji.

W demokratycznym kraju istnieje wolność inwestowania swoich pieniędzy w niemal wszystko. Niektórzy chcą np. iść na koncert metalowy. "

Reprezentanci wytwórni dodali też, że wśród fanów zespołu są także osoby wierzące:

"

Wielu fanów Decouror to wyznawcy różnych religii, a ci którzy nie są wierzący, mają szacunek do innych przekonań. Decyzja o odwołaniu koncertu jest haniebna wobec słuchaczy muzyki ekstremalnej. "

Zobacz też: >>Slayer będzie promować satanizm na koncercie w Polsce?<<

Tagi: Rock News