05.06.2016 12:56

Odwołano trzeci dzień festiwalu Rock am Ring

Choć całkiem niedawno organizatorzy odrzucali myśl przerwania imprezy, złe zapowiedzi synoptyków zmusiły ich do podjęcia tej trudnej decyzji.

Odwołano trzeci dzień festiwalu Rock am Ring
foto: AP / Fotolink / East News

3 czerwca 2016 roku wystartował festiwal Rock am Ring, który odbywa się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji. Podczas trzydniowej imprezy zaplanowano koncerty prawie 80 kapel na czele z takimi gwiazdami, jak Red Hot Chili Peppers czy Black Sabbath.

Pierwszego dnia festiwalu rozpoczęła się gwałtowna burza, zaś w wyniku uderzenia pioruna kilkadziesiąt osób zostało rannych. Silna ulewa spowodowała znaczne zniszczenia na polu namiotowym. Pomimo tego zajścia po dłuższej przerwie na scenie pojawił się Tenacious D.

Już wtedy pojawiły się plotki o tym, że festiwal zostanie przerwany ze względu na niekorzystną pogodę. Organizatorzy jeszcze 4 czerwca 2016 roku twierdzili, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Jednak w sobotę pogoda również nie dopisywała i nocą 5 czerwca 2016 podjęto decyzję, że impreza zostanie przerwana:

"

Drodzy festiwalowicze, Rock am Ring musi po drugim dniu przedwcześnie się zakończyć. Z powodu ostrzeżenia pogodowego na niedzielę władze Mendiga odwołują finałowy dzień festiwalu. Organizatorzy są odpowiedzialni za zdrowie fanów i zaakceptowali tę decyzję. "

Ilość osób, które ucierpiały 3 czerwca 2016 z każdą godziną rosła i teraz organizatorzy podali dokładną liczbę poszkodowanych:

"

Pierwszego dnia festiwalu ponad 80 osób zostało rannych z powodu uderzenia pioruna i trafiło do szpitali. Z powodu zagrożenia prosimy was, aby po zakończeniu występów opuścić teren imprezy do godziny 12:00 w niedzielę. Jest nam bardzo przykro z powodu takiej decyzji, mimo to prosimy o zrozumienie, bo sytuacja spowodowana jest złą pogodą. "

Tym samym odwołano koncerty m.in. Black Sabbath, Bring Me The Horizon, Korn czy Sixx:A.M.

Na pocieszenie pozostają nagrania występów, które odbyły się podczas dwóch dni festiwalu. Jedną z głównych gwiazd był Red Hot Chili Peppers. Zespół właśnie promuje nowy krążek „The Getaway”, który wyda 17 czerwca 2016 roku.

Zobaczcie, jak formacja zaprezentowała się przed niemiecką publicznością:

3 czerwca 2016 roku na scenie pojawił się również zespół Disturbed:

Natomiast 4 czerwca 2016 roku zagrał Deftones. Formacja wydała 8 kwietnia 2016 roku album „Gore”, który okazał się największym sukcesem kapeli od 13 lat. Krążek zadebiutował na 2. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200.

Pierwszym utworem, który poznaliśmy z tego wydawnictwa był kawałek „Prayers/Triangles”. Zespół kolejno udostępniał numery „Doomed User” oraz „Hearts/Wires”.

Obejrzyjcie, jak podczas tej imprezy wystąpił Volbeat:

W ramach Rock am Ring przed niemiecką publicznością zaprezentował się Killswitch Engage. 11 marca 2016 roku ukazał się krążek „Incarnate”. Jest to drugi album z udziałem Jessego Leacha, który powrócił do do zespołu w 2012 roku. 

Na imprezie wystąpił również Amon Amarth:

Niestety pogoda pokrzyżowała festiwalowe plany wielu fanów ciężkiego grania. Miejmy nadzieję, że ranni szybko wrócą do zdrowia i nie będą się bać znowu wybrać się na festiwal pod gołym niebem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News