12.08.2016 10:29

Ojciec Cliffa Burtona pokazuje książkę o „Master of Puppets”

Fani odliczają dni do ukazania się wyjątkowego wydawnictwa. Również ojciec basisty otrzymał egzemplarz tej książki...

Ojciec Cliffa Burtona pokazuje książkę o „Master of Puppets”
foto: kadr z wideo

13 września 2016 roku światło dzienne ujrzy książka „Metallica: Back to the Front” autorstwa Matta Taylora. Jest to specjalne wydawnictwo z okazji 30. rocznicy ukazania się płyty Metalliki, którą spora liczba fanów określa mianem najlepszej w dorobku zespołu. Mowa oczywiście o „Master of Puppets” z 3 marca 1986 roku.

Autor książki postanowił szczegółowo przepytać muzyków kapeli odnośnie tego okresu ich działalności, jak również porozmawiał z producentem płyty, ekipą techniczną czy innymi artystami, którzy mieli do czynienia wówczas z Metallicą. Książka jest też po brzegi wypełniona zdjęciami dokumentującymi szalone lata thrashmetalowej legendy.

„Master of Puppets” był ostatnią pozycją nagraną wraz z Cliffem Burtonem, który zginął w wypadku samochodowym 27 września 1986 roku w wieku 24 lat. Najnowsza książka musi być ważnym artefaktem dla rodziny basisty. Nic więc dziwnego, że poproszono ojca muzyka o to, żeby przejrzał wydawnictwo i podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Ray Burton zwrócił uwagę na zdjęcie jego syna z gitarą Rickenbacker, która obecnie znajduje się w muzeum Rock and Roll Hall of Fame, jak również na fotografie, których wcześniej nie widział.

Również Lars Ulrich i James Hetfield pokazali, jak wygląda to wydawnictwo. Wokalista podkreślił, że o istnieniu niektórych ciekawostek nie miał zielonego pojęcia:

"

Historia „Master of Puppets” - mnóstwo rzeczy, których wcześniej nie widziałem. Informacje są z całego świata, buszowaliśmy w internecie, w piwnicach! "

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Metalliki. Wersja podstawowa kosztuje 39,99 dolarów, na zestaw z koszulką wydamy 54,99 dolarów. Wersja deluxe samej książki kosztuje 199,99 dolarów, zaś za edycję deluxe z koszulką zapłacimy 209,99 dolarów.

W związku z okrągłą rocznicą ukazania się płyty stworzono również specjalną gitarę ESP „Master of Puppets”. Do sprzedaży trafi zaledwie 400 sztuk instrumentu. Fani liczą na to, że skoro ukazały się reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”, to również trzeci studyjny album będzie wznowiony. Lars Ulrich zapowiedział, że w przyszłości może właśnie do tego dojść.

Podoba się Wam książka „Metallica: Back to the Front”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Cliff Burton