18.12.2014 18:06

Ojciec założycieli Pantery został pisarzem

Jerry Abbott, ojciec Dimebaga Darrella i Vinnie’go Paula, po 10-ciu latach od śmierci starszego syna, wydał książkę „Over My Left Shoulder: The Life And Times Of Jerry Abbott”. O czym jest ta lektura?

Ojciec założycieli Pantery został pisarzem
foto: materiały prasowe

Książka Jerry’ego jest po części autobiografią, a po części przewodnikiem po przemyśle muzycznym. Z jednej strony wydawnictwo pokazuje jak wygląda życie ojca założycieli zespołów Pantera oraz Damageplan i tego jak wspierał swoje dzieci. Z drugiej, Jerry opowiada o tym jak to jest być inżynierem dźwięku i muzykiem posiadającym własne studio w Nashville. Dowiecie się z niej na przykład w jaki sposób podpisać kontrakt płytowy!

Książkę w angielskiej wersji możecie kupić na tej stronie internetowej za 11,39$.

W wydawnictwie znajdziecie wiele pozytywnych słów dotyczących Dimebaga Darrella i Vinnie'go Paula. Jerry docenia to, co dla muzyki zrobili jego synowie. Kiedy był najbardziej dumny ze starszego syna?

"

Rzeczą, która uczyniła mnie szczególnie dumnym jest to, że mój syn, Dime, bardzo wcześnie odkrył swoją drogę w życiu i posiadał wszystkie atrybuty, by się z tego cieszyć. Mimo całego swojego sukcesu, szanował każdego. Wszędzie gdzie zjawiał się Dime, był traktowany z największym szacunkiem – to coś, czego ludzie nie dają od siebie tak po prostu – musisz na to zapracować. "

Co według niego robiłby Dimebag Darrell dzisiaj?

"

Członkowie Damageplan bardzo ciężko pracowali nad zespołem. Kiedy ktoś zmienia kapelę, to zawsze oznacza walkę z fanami, nawet jeśli ta muzyka jest wspaniała, a artyści są utalentowani. Jeśli wielbiciele kochają cię takim jakim jesteś, nie chcą zmian. Darrel i Vinnie byli uosobieniem zespołu Pantera, więc udział w innych projektach, był trudny do zrozumienia dla ludzi. Chłopcy najbardziej walczyli właśnie o takie sprawy. Gdyby Dime żył, na pewno dalej z Vinniem robiliby właśnie to, dalej odciskając piętno w historii rock’n’rolla. "

Tata dumny, a syn... niewdzięczny?

Co powiedział Vinnie Paul o dziedzictwie zespołu Pantera? Perkusista stwierdził, że nie zawsze pojmował znaczenie tej grupy...

"

Tak naprawdę nigdy nie rozumiałem wpływu jaki zespół Pantera miał na ludzi. Aż do dnia, w którym kapela przestała działać. Kiedy żyjesz daną chwilą i na pełnych obrotach, nigdy nie myślisz o takich rzeczach. Zawsze patrzę w przyszłość i skupiam się nad tym, co będę robić kiedyś. I może któregoś dnia będę miał okazję usiąść, przemyśleć i powspominać sobie to wszystko, ale teraz myślę tylko o nadchodzącej trasie Hellyeah, zmiażdżeniu fanów nową muzyką, powrocie do studia i nagraniu piątej studyjnej płyty zespołu. "

A jakie znaczenie ma Pantera dla Was?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Pantera Damageplan