05.12.2018 18:18

Jak brzmi cover "One" Metalliki zaśpiewany po hiszpańsku?

YouTuber posłuchał się internautów, którzy chcieli usłyszeć cover Metalliki po hiszpańsku. Czy ten muzyczny eksperyment się udał?

Cover Metalliki One
foto: kadr z wideo

Metallica tu, Metallica tam. Covery grupy powstają bez przerwy i YouTuberzy tylko się prześcigają w pomysłach. Najlepiej jeśli nagranie wyróżnia się w jakiś sposób od reszty, w końcu można utonąć w morzu coverów Metalliki. Tak więc twórcy prezentowali już swingowe przeróbki "Nothing Else Matters", jak również "Enter Sandman" na banjo. Można zmieniać style muzyczne, grać na różnych instrumentach. Co jeszcze wymyślają YouTuberzy? Śpiewają covery w różnych językach.

"One" Metalliki zaśpiewany po hiszpańsku

Na taki pomysł wpadł Nico Borie, który za namową internautów wziął się za utwór Metalliki "One"  z płyty "…And Justice for All". Muzyk postanowił zaśpiewać piosenkę po hiszpańsku. Co więcej postarał się podrobić manierę śpiewu Jamesa Hetfielda - wokalista ma bardzo charakterystyczny styl, ale czy YouTuber dał radę odwzorować śpiew Hetfielda? Przekonajcie się na własne uszy odtwarzając poniższe nagranie z coverem Metalliki.

Hiszpański jest bardzo melodyjnym językiem i jak słychać, YouTuber dzielnie wybrnął z zadania. Sama Metallica ma słabość do coverów - podczas ostatniej trasy WorldWired Tour zespół grał covery znanych piosenek w kraju, w którym akurat koncertował. Co za tym idzie, Metallica zagrała cover Dżemu "Wehikuł czasu" na krakowskim koncercie.

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019

Polscy fani będą mieli niedługo kolejną okazję, żeby zobaczyć zespół na żywo, bo kapela zapowiedziała powrót do Europy. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie na PGE Narodowym. Koncert odbędzie się w ramach promocji ostatniego albumu "Hardwired... To Self-Destruct".

Sprzedaż biletów na występ Metalliki wystartowała 28 września 2018 i wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele