24.08.2018 12:16

Opublikowano nieznaną wersję demo utworu „Imagine” Johna Lennona

Zapomniana przez lata wersja wielkiego solowego przeboju Beatlesa zapowiada 6-płytowy box „Imagine – The Ultimate Collection”.

Opublikowano nieznaną wersję demo utworu „Imagine” Johna Lennona
foto: kadr z wideo

Ballada „Imagine”, z pacyfistycznym tekstem o świecie bez państw i religii to jedna z najsłynniejszych piosenek w historii rocka. Słyszał ją chyba każdy, kto choć trochę interesuje się muzyką. Największy solowy przebój Johna Lennona ukazał się w 1971 roku na albumie „Imagine”, sygnowanym przez John Lennon & Plastic Ono Band.

Już niedługo na rynek trafi wyjątkowa wersja tego słynnego longplaya. Sześciopłytowy box „Imagine – The Ultimate Collection” obok oryginalnego albumu będzie zawierał 140 dodatkowych nagrań – w tym utwory niewykorzystane, alternatywne miksy i wersje demo.

„Imagine” Johna Lennona w wersji demo

Niektóre z nich do tej pory nie były dostępne szerokiej publiczności. Wśród nich jest też surowa, pierwotna wersja utworu „Imagine”. Posłuchajcie sami, jak początkowo brzmiała piosenka, która miała stać się jednym z największych rockowych hymnów:

„Imagine – The Ultimate Collection” ukaże się 5 października 2018 nakładem Universal Music.

Zabójca Johna Lennona pozostanie w więzieniu

John Lennon, który zasłynął jako jeden z muzyków The Beatles, zmarł 8 grudnia 1980w Nowym Jorku. Został zastrzelony przez fanatycznego wielbiciela, Marka Davida Chapmana. W sierpniu 2018 po raz 10. odrzucono apelację zabójcy Lennona o zwolnienie z więzienia – Chapman odsiaduje dożywocie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Beatles John Lennon