Opublikowano pośmiertną piosenkę Leonarda Cohena. Jak brzmi "The Goal"?

20.09.2019 12:58
Opublikowano pośmiertną piosenkę Leonarda Cohena. Jak brzmi "The Goal"? Fot. . shutterstock.com

Leonard Cohen zmarł w 2016 roku. "The Goal" jest pierwszym pośmiertnym utworem artysty, który opublikowano.

7 listopada 2016 roku świat obiegła smutna informacja. Leonard Cohen, kanadyjski poeta, pisarz, muzyk, zmarł na białaczkę. W 2018 ogłoszono, że ukaże się pogrobowy album artysty. 20 września 2019 roku opublikowano pierwszy singiel z nadchodzącej płyty. "The Goal" to pierwsza pośmiertnie opublikowana piosenka Cohena.

Opublikowano pośmiertną piosenkę Leonarda Cohena. Jak brzmi "The Goal"?

Piosenka nie jest długa. "The Goal" trwa ponad minutę. Utwór zaczyna się od słów, które wypowiada Leonard w akompaniamencie fortepianu. Po chwili można usłyszeć piękną, hiszpańską gitarę, która nadaje singlowi ciekawy charakter.

Przeczytaj także

Nad kolekcją Cohena pracuje jego syn, Adam. Chłopak przyznał, że jego zadanie polegało na dokończeniu piosenek, które zaczęli podczas nagrywania ostatniego albumu. Według syna, głos jego ojca jest wciąż przy nim. Kiedy odbędzie się premiera płyty? Tego jeszcze nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że album trafi na sklepowe półki już niebawem. 

Zobacz także: Leonard Cohen zakazany na ślubach w Polsce? „Hallelujah” wyląduje na czarnej liście piosenek

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.