Ørganek: 10 największych przebojów zespołu

Maciej Koprowicz
20.08.2018 16:34
Ørganek: 10 największych przebojów zespołu Fot. Jacek Labedzki/REPORTER/EAST NEWS

Przypominamy 10 najpopularniejszych piosenek toruńskiej grupy, na której czele stoi Tomasz Organek.

Grupa Ørganek to jedno z największych objawień na polskiej rockowej scenie ostatnich lat. Powstała w 2013 w Toruniu z inicjatywy trzech muzyków funkowo-soulowego zespołu Sofa – gitarzysty i wokalisty Tomasza Organka, basisty Adama Staszewskiego i perkusisty Roberta Markiewicza. Skład uzupełnił klawiszowiec Tomasz Lewandowski.

W zespole Ørganek muzycy poszli w zupełnie innym kierunku, niż w Sofie. Tym razem Tomek i spółka zaproponowali garażowy rock z wpływami indie, punka, bluesa, folku i country, którego nie powstydziliby się Jack White i The Black Keys. Surowy, autentyczny rock’n’roll Ørganka zachwycił spragnioną gitarowych brzmień publiczność – torunianie odnieśli sukces na miarę swoich słynnych ziomków z Republiki i Kobranocki.

Zespół ma w dorobku dwa albumy studyjne: debiutancki „Głupi” z 2014 i „Czarna Madonna” z 2016. Oba okazały się bestsellerami. Lider zespołu, Tomasz Organek zanotował również kilka ważnych występów poza zespołem – brał udział w nagraniu trzech utworów przewodnich trasy Męskie Granie. Dwa z nich skomponował – „Watahę” z 2016 i „Nieboskłon” z 2017.

Organek - największe przeboje zespołu

Dziś przypominamy 10 najpopularniejszych piosenek zespołu Ørganek – wybraliśmy dziesiątkę studyjnych utworów grupy z największą liczbą odtworzeń na YouTube. Który kawałek Tomka i spółki jest Waszym ulubionym?

10. „Ultimo”

9. „Ta nasza młodość”

8. „Italiano”

7. „Czarna Madonna”

6. „Nie lubię”

5. „Mississippi w ogniu”

4. „O, matko!”

3. „Wiosna”

2. „Kate Moss”

1. „Głupi ja”

Zobacz także: 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.