Organek i inni polscy artyści też pomagają Australii. W odpowiedzi na pożary adoptują koale

09.01.2020 12:46
Organek i inni polscy artyści też pomagają Australii. W odpowiedzi na pożary adoptują koale Fot. KFP/REPORTER

Polscy muzycy i dziennikarze zachęcają do pomocy zwierzakom w Australii. Na pożary zareagował między innymi Organek i Daria Zawiałow.

Katastrofa klimatyczna i skutki globalnego ocieplenia stają się coraz bardziej namacalne. W Australii trwa prawdziwy dramat. Pożary na terenie kontynentu zabiły zatrważającą liczbę zwierząt, która zbliża się do 500 milionów, co z kolei realnie zagraża wymarciu niektórych z gatunków. Skala problemu jest tak duża, że w niektóre miejsca nie może dotrzeć pomoc. 

Polscy artyści pomagają Australii. Adoptują koale

W związku z powagą sytuacji na pomoc Australii ruszyły gwiazdy z całego świata. Pieniądze na walkę z żywiołem przekazała między innymi Metallica oraz Elton John. Również polscy muzycy stwierdzili, że chcą mieć swój udział w ratowaniu bezbronnych zwierząt cierpiących przez szalejący żywioł. Artyści i dziennikarze zachęcają za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych do adopcji koali.

Przeczytaj także

Jednym z zespołów, który pochwalił się na Facebooku certyfikatem adopcji uratowanego zwierzaka, który potrzebuje teraz pieniędzy na leczenie skutków oparzeń jest grupa Organek.

W australijskich pożarach zginęło już pół miliarda zwierząt. Niektóre z nich udało się ocalić. Potrzebne są pieniądze na ich leczenie. My już adoptowaliśmy swojego misia koalę.

Do akcji namawia również Daria Zawiałow:

Wśród dziennikarzy, którzy adoptowali własną koalę znalazła się współprowadząca audycji Najgorsze Państwo Świata na antenie Antyradia - Karolina Korwin-Piotrowska:

Zobacz też: To nie piekło, to Australia. Zobacz szokujące nagranie z samolotu [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.