23.07.2019 14:04

Organek o białostockim Marszu Równości: "Niemiłość po polsku"

Wokalista Tomasz Organek zabrał głos w sprawie wydarzeń, do których doszło podczas Marszu Równości w Białymstoku.

Foto: kadr z wideo/ Mystic Production TV
Foto: kadr z wideo/ Mystic Production TV

W miniony weekend w Białymstoku odbył się pierwszy w historii miasta Marsz Równości. Niestety, nie wszystkim manifestacja przypadła do gustu. Uczestnicy Marszu zostali zaatakowani przez przedstawicieli środowisk narodowych i kibicowskich. Nagrania i zdjęcia z zajścia szybko obiegły internet i wywołały prawdziwą burzę w polskich mediach. Całą sytuację postanowił skomentować Tomasz Organek.

Organek wypowiedział się na temat Marszu Równości w Białymstoku

W stronę zarówno uczestników Marszu, jak i osłaniających ich policjantów, padało wiele wyzwisk i wulgaryzmów. Doszło również do aktów agresji. W ruch poszły między innymi butelki, petardy i kamienie. Do aresztu trafiło 25 osób. Tomasz Organek skomentował sprawę, odwołując się do swojego utworu "Niemiłość". Wpisowi w mediach społecznościowych nadał tytuł "Niemiłość po polsku".

"

Poziom agresji, przemocy, niezrozumienia i szowinizmu nie tyle szokuje, bo do takich scen niestety w Polsce już się zdążyliśmy przyzwyczaić, co uświadamia po raz kolejny w jakim kraju żyjemy i ile jeszcze pracy przed nami. "

Wpis wokalista zakończył cytatem ze swojej piosenki:

"

I idę ulicą i już słyszę jak krzyczą, że racja jest jedna, ponad wszystko, nie dwie. Jesteś z nami czy przeciw, mamy gaz i kastety i Bóg jest z nami nie wiem czy wiesz. "

Wydarzenia, do których doszło podczas Marszu Równości skomentowało wiele gwiazd polskiego show-biznesu. Głos w sprawie zabrali między innymi Julia Wieniawa, Sara Boruc, Antoni Porowski i Andrzej Piaseczny.

Zobacz też: 10 ciekawostek o Tomaszu Organku, o których nie wiecie

Tagi: Rock News Organek