30.09.2020 11:19

Organek wykonał "Mury" w geście wsparcia dla Białorusi [WIDEO]

Na koncercie "Solidarni z Białorusią" wybrzmiały "Mury" Kaczmarskiego w wykonaniu Organka. Natalia Nykiel zaśpiewała "Po co wolność" Kultu. 

Organek
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

26 września 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się wyjątkowy koncert pod hasłem "Solidarni z Białorusią". 8 tysięcy widzów i wielu znamienitych artystów wyraziło swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka oraz zasad demokracji na Białorusi. Jak informowali organizatorzy inicjatywy, wydarzenie miało być symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o wolność.

Organek zagrał "Mury". Gest wsparcia dla Białorusi

Wydarzenie transmitowano w telewizji, a uczestnictwo w koncercie na miejscu było bezpłatne. Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego podkreślał, że w związku z pandemią obiekt został dostosowany do obowiązujących przepisów oraz zadbano o bezpieczeństwo widzów i artystów.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Dawid Podsiadło pokazał fragment koncertu na Stadionie Narodowym. Posłuchaj "W dobrą stronę"

Wśród gwiazd, które pojawiły się na scenie Stadionu pojawił się zespół Perfect, który wykonał swój słynny protest song "Chcemy być sobą". Podczas wyjątkowego wydarzenia zaśpiewała też Natalia Nykiel, która sięgnęła po utwór Kultu idealnie pasujący do okazji - "Po co wolność". Z kolei utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego wykonał Organek.

Zapis klimatycznego występu możecie zobaczyć poniżej:

AC/DC
AC/DC
Przeczytaj także AC/DC powraca z tajemniczym teaserem. Czy wkrótce usłyszymy nowy materiał?
Tagi: Rock News Kult Organek