19.02.2019 12:05

Organek zaprezentował nowy singiel "Niemiłość" z nadchodzącej płyty

Tomasz Organek zapowiedział reedycję płyty "Czarna Madonna" na marzec 2019 roku. Na albumie znajdzie się pięć nowych utworów.

Tomasz Organek
foto: Karol Makurat/REPORTER

Grupa Organek wyda reedycję swojej drugiej studyjnej płyty "Czarna Madonna" z 2016 roku. Krążek ukaże się w całkiem nowej szacie graficznej oraz nie zabraknie na nim nowych kompozycji. Zespół na ponad miesiąc przed premierą zaprezentował singiel promujący nadchodzący album.

Organek na gali Płyty Rocku Antyradia 2018
Organek na gali Płyty Rocku Antyradia 2018
Przeczytaj także Organek pierwszą gwiazdą Gali Płyty Rocku Antyradia 2018

Organek z nowym singlem "Niemiłość"

Materiał pojawi się w sklepach w formie dwupłytowego albumu już 29 marca 2019 roku. Poza utworami znanymi słuchaczom z poprzedniego wydania, usłyszymy także pięć nowych kompozycji. Dwie spośród nich to utwory do tekstów Edwarda Stachury: "Jestem niczyj" oraz "Wędrówką życie jest człowieka". Innym znanym publiczności nagraniem jest „Ta nasza młodość” (autorstwa Zygmunta Koniecznego i Tadeusza Śliwiaka). Dodatkowo na płycie pojawią się także dwie zupełnie premierowe kompozycje zespołu. Nowy krążek zapowiada singiel "Niemiłość", o którym opowiedział lider zespołu, Tomasz Organek:

"

Całość promuje singiel "Niemiłość" nawiązujący tytułem do filmu Andrieja Zwiagincewa poruszającego temat braku miłości, pogardy, samotności i odrzucenia. Utworem tym chcemy zabrać głos w sprawie obecnie panującego w Polsce nastroju niepokoju i rozlewającej się nienawiści.  "

Zobacz też: >>10 ciekawostek o Tomaszu Organku, o których nie wiecie<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Organek