10.01.2019 11:11

Organizator Woodstocku zapowiedział powrót festiwalu w 2019 z okazji 50. rocznicy

Na wydarzeniu mają zagrać artyści nie tylko rockowi, ale również hip-hopowi. Wokalista The Who już zapowiedział, że nie wystąpi na Woodstocku 2019.

Festiwal Muzyczny
foto: shutterstock.com

W 2019 roku przypada 50. rocznica legendarnej imprezy. Woodstock Festival miał miejsce w sierpniu 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel niedaleko Nowego Jorku. Na wydarzeniu zagrały wówczas takie gwiazdy, jak m.in. Jimi Hendrix, Santana, Janis Joplin, Joe Cocker czy The Who. Wcześniej poinformowano, że z okazji okrągłej rocznicy odbędzie się Bethel Woods Music And Culture Festival organizowany przez Live Nation, INVNT oraz BWCA. Impreza nie jest kolejną edycją Woostocku, a wydarzeniem związanym z obchodami rocznicy. Jak się jednak okazuje, Woodstock również powróci latem 2019.

Organizator Woodstocku zapowiedział powrót festiwalu w 2019 z okazji 50. rocznicy

Michael Lang, współorganizator wcześniejszej edycji Woodstocku, zdradził plany na swój festiwal, który miałby się odbyć w dniach 16-18 sierpnia 2019 w pobliżu Watkins Glen w stanie Nowy Jork. Na pewno na imprezie pojawią się 3 sceny, na których wystąpi w sumie 40 artystów reprezentujących różne style muzyczne:

"

Na festiwalu zagrają wykonawcy hip-hopowi, rockowi oraz parę kapel, które wystąpiło na oryginalnym festiwalu. "

Hip-hop na Woodstocku? Dla niektórych może to brzmieć absurdalnie, z drugiej zaś strony, rap jest obecnie bardzo popularny i tacy artyści po prostu przyciągną na festiwal większą publiczność. Co więcej Lang planuje również specjalne występy poświęcone Janis Joplin, The Band, Jefferson Airplane oraz Joe Cockerowi.

Lang postarał się wskrzesić Woodstock w 1999, ale próba ta niekoniecznie się udała - fala upałów, zawyżone ceny wody i niska jakość usług sanitarnych spowodowała, że wiele osób zniechęciło się do imprezy. Land wyciągnął wnioski z tamtego festiwalu i obiecuje, że w 2019 roku wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Tym razem Land również zaangażuje się w dobór line-upu. W 1999 roku na Woodstocku zagrali m.in. Red Hot Chili Peppers, Metallica, Limp Bizkit, Kid Rock oraz Creed. Organizator twierdzi, że poprzez taki dobór zespołów Woodstock w 1999 stał się po prostu dużą imprezą i w porównaniu do wydarzenia z 1969 nie był istotnym festiwalem pod względem społecznym. Land planuje zatem powrót do korzeni imprezy.

The Who nie zagra na Woodstocku

Czy organizatorowi rzeczywiście uda się odtworzyć imprezę z 1969? Już wiadomo, że zespół The Who nie pojawi się na Woodstocku, a wokalista Roger Daltrey tak uzasadnił stanowisko zespołu:

"

W sierpniu w Ameryce jest dla mnie za gorąco na pracę. Nie możesz powtórzyć Woodstocku, bo gwiazdy festiwalu były publicznością. "

Muzyk uważa, że można świętować z okazji okrągłej rocznicy, ale niemożliwe jest powtórzenie tego, co przeżyli artyści w 1969 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News