Organizatorzy Festiwalu w Jarocinie poszukują organizatora?

Joanna Chojnacka
10.04.2019 16:38
Organizatorzy Festiwalu w Jarocinie poszukują organizatora? Fot. pixabay.com

Jarocińska Agencja Rozwoju podawana za organizatora Jarocin Festiwalu 2019 ogłosiła przetarg na kolejnego organizatora imprezy. 

Wokół tegorocznego Festiwalu w Jarocinie rosną wątpliwości i kontrowersje. W lutym 2019 roku sieć obiegła informacja, że burmistrz miasta chce zmienić profil muzyczny imprezy i dorzucić do line-upu wykonawców pop i disco polo. Plotka wywołała ogromne oburzenie szczególnie wśród najstarszych fanów festiwalu, którzy pamiętają, jak ważną rolę - nie tylko muzyczną, ale i polityczną i społeczną - pełniło wydarzenie w latach 80. Na szczęście burmistrz Adam Pawlicki wydał oficjalne oświadczenie, w którym zdementował te informacje.

Przeczytaj także

Jarocin Festiwal 2019: Organizatorzy szukają organizatora

Na kolejne zastanawiające doniesienia odnośnie festiwalu nie trzeba było długo czekać. Na stronie Jarocińskiej Agencji Rozwoju, którą portal jarocinska.pl nazywa w swoich artykułach organizatorem wydarzenia, pojawiła się informacja o nowym przetargu. Spółka poszukuje chętnych, którzy... zorganizują kolejną edycję jarocińskiego festiwalu. Zgłoszenia można wysyłać do placówki do 15 kwietnia 2019 roku. Co ciekawe, w załączniku prezentującym wzór umowy czytamy, że impreza będzie trwała jedynie dwa dni od 13 do 14 lipca 2019 roku.  

Jak to się stało, że organizatorzy festiwalu szukają... organizatorów festiwalu? Czy jeśli Jarocińskiej Agencji Rozwoju nie uda się znaleźć chętnych, impreza zostanie odwołana? Kiedy możemy spodziewać się oficjalnego stanowiska w sprawie? Redakcja Antyradio.pl, w celu otrzymania odpowiedzi na te pytania skontaktowała się z koordynatorami imprezy drogą mailową, niestety okazało się, że kontakt podany na stronie nie jest aktualny, chociaż poza datą wydarzenia to jedyna informacja widniejąca na oficjalnej stronie. 

jarocin festiwal

O oficjalne stanowisko w sprawie zwróciliśmy się również do Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Prezes zarządu spółki, Robert Cieślak odmówił udzielenia szczegółowych informacji w sprawie aż do zakończenia przetargu:

Trwa procedura przetargowa tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Udzielenie szczegółowych odpowiedzi na postawione przez Państwa pytania przed terminem składania ofert, mogłoby spowodować niejasny przekaz informacyjny, a z pewnością wszystkim, zarówno Państwu jak i nam, zależy na tym, żeby ten festiwal został wyprodukowany na możliwie najwyższym poziomie. Bardzo chętnie udzielimy Państwu odpowiedzi na zadane pytania po rozstrzygnięciu przetargu.

Jarocin Festiwal

Początki Festiwalu w Jarocinie sięgają lat 70. Jednak impreza w najbardziej popularnej formie powstała z inicjatywy Waltera Chełstowskiego w 1980 roku. Przez długi czas był to największy festiwal muzyki rockowej w Polsce. Wydarzenie odbywało się regularnie aż do 1995 roku. W późniejszych latach wielokrotnie podejmowano próbę przywrócenia imprezy, jednak udało się to na stałe dopiero po 10 latach. Na Jarocinie zadebiutowały takie grupy jak T.Love, Dżem, Siekiera, TSA, Farben Lehre, Kat, Acid Drinkers, Dezerter czy Hey.

Zobacz też: >>Gwiazdy Jarocina przypomną dawny klimat festiwalu<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.