Organizatorzy Wacken ostrzegają!

Robert Skowronski
28.07.2015 13:45
Organizatorzy Wacken ostrzegają! Fot. materiały prasowe

Niemcy w najbliższych dniach mają nawiedzić ogromne nawałnice. Organizatorzy festiwalu Wacken pełni obaw o bezpieczeństwo uczestników imprezy proszą o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Prognozy mówią o opadach równych ok. 25 litrów deszczu na metr kwadratowy. Mają się one utrzymać przez trzy kolejne dni zahaczające o czas trwania festiwalu, który startuje już 30 lipca 2015 roku. Nie ma szans na poprawę aury, a organizatorzy i cała ekipa techniczna borykają się teraz z ogromnymi trudnościami. Sytuacja na miejscu już wygląda źle:

1 Fot. foto: Facebook.com/WackenOpenAir
2 Fot. foto: Facebook.com/WackenOpenAir
3 Fot. foto: Facebook.com/WackenOpenAir

Na stronie Wacken pojawiła się informacja z wytycznymi dla podróżujących z jednoczesną prośbą o udostępnianie jej znajomym. Organizatorzy proszą festiwalowiczów o:

  • Małe bagaże wyłącznie z najpotrzebniejszymi rzeczami
  • Używanie środków transportu publicznego - autobusów i pociągów, o których więcej informacji znajduje się na stronie Wacken.com
  • Jeżeli nie jest możliwe korzystanie z powyższych środków komunikacji, a wyłącznie z samochodu, to organizator prosi o zabieranie się ograniczoną liczbą aut. Każde siedzenie powinno zostać wykorzystane
  • Parkując należy zachować bezpieczną odległość między samochodami

Ludzie na miejscu robią wszystko, by uczestnicy imprezy mieli gdzie zostawić auta i rozstawić namioty. Niestety nie wiadomo czy uda im się wygrać z żywiołem. Istnieje ryzyko, że cztery koła zapadną się w błocie, a namioty będą stały w wodzie. Przedstawiciele festiwalu Wacken 2015 proszą o zrozumienie i współpracę.

Liczymy, że uda się opanować sytuację i impreza będzie mogła odbyć się planowo.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.