28.07.2015 13:45

Organizatorzy Wacken ostrzegają!

Niemcy w najbliższych dniach mają nawiedzić ogromne nawałnice. Organizatorzy festiwalu Wacken pełni obaw o bezpieczeństwo uczestników imprezy proszą o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Organizatorzy Wacken ostrzegają!
foto: materiały prasowe

Prognozy mówią o opadach równych ok. 25 litrów deszczu na metr kwadratowy. Mają się one utrzymać przez trzy kolejne dni zahaczające o czas trwania festiwalu, który startuje już 30 lipca 2015 roku. Nie ma szans na poprawę aury, a organizatorzy i cała ekipa techniczna borykają się teraz z ogromnymi trudnościami. Sytuacja na miejscu już wygląda źle:

1
2
3

Na stronie Wacken pojawiła się informacja z wytycznymi dla podróżujących z jednoczesną prośbą o udostępnianie jej znajomym. Organizatorzy proszą festiwalowiczów o:

  • Małe bagaże wyłącznie z najpotrzebniejszymi rzeczami
  • Używanie środków transportu publicznego - autobusów i pociągów, o których więcej informacji znajduje się na stronie Wacken.com
  • Jeżeli nie jest możliwe korzystanie z powyższych środków komunikacji, a wyłącznie z samochodu, to organizator prosi o zabieranie się ograniczoną liczbą aut. Każde siedzenie powinno zostać wykorzystane
  • Parkując należy zachować bezpieczną odległość między samochodami

Ludzie na miejscu robią wszystko, by uczestnicy imprezy mieli gdzie zostawić auta i rozstawić namioty. Niestety nie wiadomo czy uda im się wygrać z żywiołem. Istnieje ryzyko, że cztery koła zapadną się w błocie, a namioty będą stały w wodzie. Przedstawiciele festiwalu Wacken 2015 proszą o zrozumienie i współpracę.

Liczymy, że uda się opanować sytuację i impreza będzie mogła odbyć się planowo.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News