28.04.2016 13:58

Orion: Behemoth na pewno nagra nową płytę

Taka wiadomość ucieszy niejednego fana zespołu. Czego należy spodziewać się po nadchodzącym krążku?

Orion: Behemoth na pewno nagra nową płytę
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatni krążek kapeli z 2014 roku „The Satanist” spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno fanów jak i krytyków. Płyta zadebiutowała na 34. pozycji Billboard Top 200 co mówi samo za siebie. Oczywiście wielbiciele zespołu liczą na kolejny krążek, ale kapela nie spieszy się z nagrywaniem albumu.

Jeszcze we wrześniu 2015 roku Adam Darski zdradzał, że w ogóle nie myśli o nowym materiale, co zaniepokoiło wielu fanów. Orion jednak w jednym z wywiadów stwierdził, że ludzie źle zinterpretowali słowa Nergala, który stwierdził, że nie wie czy powstanie kolejny krążek:

"

Jeśli przeczytałbyś cały artykuł to zrozumiałbyś, że miał on na myśli to, że nic nie obiecuje. Możliwe, że nie będzie ci dany jutrzejszy dzień - to chciał powiedzieć.  "

Basista przyznał, że kapela nie zamierza kończyć na albumie „The Satanist”:

"

Czy chcemy stworzyć kolejne nagranie Behemotha? Oczywiście. To jest całe nasze życie, ale potrzebujemy trochę czasu, by zacząć cały ten proces. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy skończyć trasę The Satanist pod koniec 2016 roku, potem prawdopodobnie zrobimy sobie przez 4-5 miesięcy przerwę od wszystkiego co związane z Behemothem.  "

Muzyk zapewnia, że zespół na pewno nagra coś nowego, ale nie chce się z niczym śpieszyć:

"

Zdecydowanie będzie nowa muzyka, dzieje się to teraz podczas trasy. Gdy mamy czas składamy nasze pomysły, ale nie zamierzamy robić niczego z przymusu. Czekamy na odpowiedni moment, ale na pewno pojawi się nowa muzyka.  "

Poprzeczka jest podniesiona wysoko, bo „The Satanist” jest uważany przez wielu za jeden z lepszych albumów zespołu.

Zresztą również Orion ocenia krążek bardzo wysoko:

"

Jako zespół zawsze dążyliśmy, by stworzyć idealne nagranie. Zawsze chcesz nagrać coś naprawdę wyjątkowego, ale czasem musisz się wycofać do tego, co już znasz. Bywały takie momenty w studiu, kiedy myślałem: „Do diabła! To jest potężne!”, ale gdy usłyszałem produkt finałowy wiedziałem, że stworzyliśmy coś, co ludzie nazywają arcydziełem. "

Jeszcze na początku 2016 dowiedzieliśmy się, że Behemoth powoli będzie zabierać się za tworzenie nowego materiału. Nergal zdradził swoje inspiracje, które wskazują pewną drogę, którą może obrać na nowym albumie, jednak brakowało informacji, kiedy należałoby się spodziewać czegoś nowego z obozu polskiej kapeli.

Fanom nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na kolejne nagrania zespołu. Oczekiwanie umili koncert Behemotha, który jesienią 2016 roku rozpoczyna trasę po Polsce. Tournée rozpocznie się 30 września 2016 i potrwa do 9 października 2016.

Czekacie na nowy krążek od zespołu Behemoth?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth