25.10.2019 11:42

Orkiestra Sił Powietrznych USA zagrała „Ściernisco”. Co na to bracia Golec?

Wygląda na to, że „Ściernisco” jest jednym z najważniejszych utworów w historii stosunków polsko-amerykańskich. W swoim przemówieniu wspominał o nim George W. Bush, a teraz własna wersję przeboju Golec uOrkiestra nagrała The United States Air Force Band.

Golec uOrkeistra
foto: Tadeusz Wypych/REPORTER

Bracia Golec w USA cieszą się najwyraźniej zupełnie inną sławą, niż w polskim internecie. Gwiazdy muzyki i memów zapadły Amerykanom w pamięci szczególnie ze względu na jedną z kompozycji, zatytułowaną „Ściernisco”.

Podmiot liryczny wyraża w nim nadzieję, że uda mu się zbudować w naszym kraju drugie USA. Deklarowana chęć zamienia ścierniska w San Francisco mocno zadziałała na wyobraźnię amerykańskich polityków.

Czy Golec uOrkiestra gra death metal? W sieci pojawiły się nowe informacje
Czy Golec uOrkiestra gra death metal? W sieci pojawiły się nowe informacje
Przeczytaj także Czy Golec uOrkiestra gra death metal? W sieci pojawiły się nowe informacje

Utwór wciąż żyje w sercach Amerykanów. Ambasada USA w Polsce pochwaliła się właśnie filmem, na którym widać próbę Orkiestry Sił Powietrznych USA, na której grany jest przebój Golec uOrkiestry.

„Ściernisco” w wykonaniu The United States Air Force Band. Bracia Golec zachwyceni

Brawurowe wykonanie utworu braci Golec można usłyszeć na poniższym nagraniu:

Film pochodzi z próby Orkiestry Sił Powietrznych, która utworem „Ściernisco” chciała powitać goszczącego w USA generała brygady Jacka Pszczołę, Inspektora Sił Powietrznych. Wizyta miała zapewne związek z zadeklarowaną przez Polskę chęcią kupna samolotów wielozadaniowych F-35.

"

Czy jest lepszy sposób na przywitanie generała brygady jacka Pszczoły, Inspektora Sił Powitrznych, niż zagranie mu słynnej piosenki z jego kraju? Śpiewający Sierżanci mieli właśnie okazję wykonać „Ściernisco” Golec uOrkiestra. Bawcie się dobrze na zagraniu z próby! "

Fani Golec uOrkiestra błyskawicznie przekazali wieść o upublicznieniu nagrania zespołowi. Jak widać, muzyków przepełniła duma:

"

Takie nagranie trafiło niedawno w nasze ręce i musimy przyznać, że jesteśmy w SZOKU Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ☺️ Gwarantujemy, że takiej wersji „Ściernisca” jeszcze nie słyszeliście❣️ Dziękujemy amerykańskim żołnierzom służącym na co dzień w The United States Air Force Band, że wybrali właśnie nasz utwór do powitania polskich generałów w Waszyngtonie. To dla nas wielki zaszczyt ❗️ Air Force Band pozdrawiamy. "

Jeden z największych przebojów braci Golec został nagrany w 2000 roku. Opublikowano go na płycie „Golec uOrkiestra 2”.

Zobacz także: Bracia Golec jak Burzum. „Ściernisco” w blackmetalowej wersji projektu Murmur 

Gdzie chcielibyście mieszkać?

Tagi: Duperele Golec uOrkiestra