24.01.2019 15:15

Oryginalni członkowie Iron Maiden zagrali w londyńskim pubie, gdzie zaczęła się historia zespołu

20 stycznia 2018 roku w legendarnym pubie Cart & Horses w Londynie zagrał niemal cały oryginalny skład Iron Maiden.

Iron Maiden
foto: kadr z wideo/Marius Danielsen

Zanim grupa Iron Maiden stała się jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie, jak każda początkująca kapela, grała dla ledwie kilku osób w małych pubach. Niedawno założyciel formacji Steve Harris po przeszło 4 dekadach spotkał się z oryginalnym składem Ironów, który pamięta te czasy, a muzycy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie okazało się na tyle owocne, że panowie postanowili je powtórzyć.

>>Zobacz też: Iron Maiden na koncercie we Wrocławiu [GALERIA] <<

Oryginalny skład Iron Maiden zagrał w Londynie

20 stycznia w pubie Cart & Horses w Londynie, gdzie rodziła się legenda Iron Maiden spotkało się kilku oryginalnych członków formacji. Muzycy chcieli poczuć się jak w 1975 roku i zagrali koncert. Za mikrofonem stanął Paul Mario Day, który rozstał się z zespołem po roku, za gitary chwycili oryginalni muzycy legendy - Terry Rance i Dave Sullivan, a na perkusji zagrał Doug Sampson związany z Maidenami nieco później. Na wydarzeniu zabrakło basisty i założyciela grupy - Steve'a Harrisa oraz perkusisty Rona Matthewsa. 

>>Zobacz też: Iron Maiden w Krakowie [RELACJA + GALERIA] << 

W sieci pojawiły się nagrania z próby dźwięku, gdzie muzycy zagrali "Wrathchild" Maiden z albumu "Killers":

Paul Mario Day po spotkaniu z dawnymi kolegami podzielił się swoimi wspomnieniami z grania w Ironach w latach 70.:

"

Kiedy śpiewałem w Iron Maiden to był nowy zespół i nikt nie chciał o nas i nas słuchać. Wszyscy byliśmy nieznanymi muzykami, którzy próbowali grać jak najlepsze rzeczy i walczyć o zainteresowanie publiczności.  "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Iron Maiden