06.02.2019 14:25

Obejrzyj oryginalny klip do utworu "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. po masteringu dźwięku

Z okazji nadchodzącej reedycji płyty "Tak! Tak!" w sieci pojawił się teledysk do piosenki "Nie pytaj o Polskę" w bardzo dobrej jakości.

Grzegorz Ciechowski
foto: kadr z wideo

Po rozpadzie Republiki, Grzegorz Ciechowski stworzył projekt Obywatel G.C. W 1988 roku światło dziennie ujrzał drugi krążek zespołu zatytułowany "Tak! Tak!", który rozszedł się w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy. Było to jedno z pierwszych polskich wydawnictw, które ukazało się na CD. Na płycie usłyszeliśmy m.in. Wojciecha Karolaka, Tomasza Stańko, Johna Portera, Małgorzatę Potocką czy Marcina Otrębskiego.

Oryginalny klip do utworu "Nie pytaj o Polkę" Obywatela G.C. po masteringu dźwięku

Na płycie pojawił się m.in. utwór "Nie pytaj o Polskę", który zna chyba każdy - świadczy o tym chociażby fakt, że właśnie utwór Obywatela G.C. został wytypowany przez czytelników Antyradio.pl jako najlepszy rockowy przebój na 100-lecie niepodległości.

10 najważniejszych utworów Republiki w 61. rocznicę urodzin Grzegorza Ciechowskiego
10 najważniejszych utworów Republiki w 61. rocznicę urodzin Grzegorza Ciechowskiego
Przeczytaj także 10 najważniejszych utworów Republiki w 61. rocznicę urodzin Grzegorza Ciechowskiego

Reedycja płyty "Tak! Tak!" ukaże się wiosną 2019 i będzie dostępna na CD oraz w wersji cyfrowej. Z tej okazji w sieci pojawił się oryginalny teledysk do piosenki "Nie pytaj o Polskę" w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Co więcej w wideo mamy świetny dźwięk po masteringu z tak zwanej taśmy matki. Co za tym idzie, jest to najlepsza jakość tego nagrania, jaką możemy znaleźć.

Grzegorz Ciechowski wiecznie żywy

Twórczość muzyka nadal inspiruje kolejne pokolenia, nic zatem dziwnego, że artyści decydują się na wydawanie punkowych tribute albumów Republiki czy nagrywają metalowe covery "Białej flagi". Postać Grzegorza Ciechowskiego pojawiła się również w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - w wokalistę Republiki wcielił się Mariusz Ostrowski.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Republika Grzegorz Ciechowski