03.11.2016 15:20

„Ostateczny” cover „Bohemian Rhapsody”

Tej kompozycji można słuchać i słuchać, a coverów jest tyle, że głowa boli. Ktoś zatem połączył sporo tych interpretacji w jedną całość. Oto co z tego wyszło.

„Ostateczny” cover „Bohemian Rhapsody”
foto: kadr z wideo

„Bohemian Rhapsody” nadal pozostaje jedną z tych kompozycji, które pomimo upływu lat inspirują i pojawiają się we wszelkich zestawieniach najlepszych numerów wszech czasów. 6-minutowa kompozycja nie miała żadnych szans, żeby trafić do radiostacji, bo była po prostu za długa. Okazało się jednak, że Queen nic nie przeszkodzi w tym, żeby podbić stacje muzyczne i zawojować listy przebojów. Tym samym numer stał się pierwszym naprawdę dużym hitem, który znacznie rozsławił zespół nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w innych krajach.

40 lat po wydaniu singla muzycy nadal dwoją się i troją, żeby rozszyfrować muzyczny geniusz Freddiego Mercury'ego i zrozumieć w końcu co miał autor na myśli. Coverów tej kompozycji jest co niemiara, zresztą już nieraz pisaliśmy o ciekawych interpretacjach numeru.

Teraz jednak postanowiono stworzyć „ostateczny” cover „Bohemian Rhapsody”, w którym wykorzystano wersje wykonane przez Muppety, kobiety w samochodzie czy wokalistę The Queen Extravaganza. Zobaczcie, jak prezentuje się taka wersja:

Z okazji okrągłej rocznicy wydania „Bohemian Rhapsody”, która przypadła w 2015 roku wydano koncertówkę „A Night At The Odeon”, zaś English National Ballet postanowił zinterpretować ten utwór. Co więcej Queen i Google stworzyli wirtualną rzeczywistość bazującą na słynnej kompozycji kapeli. W taki sposób powstał „The Bohemian Rhapsody Experience”.

Jak oceniacie „ostateczny” cover „Bohemian Rhapsody”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen