26.04.2019 10:58

Ostatni album The Cranberries ze zmarłą Dolores O’Riordan dostępny w sieci

Grupa The Cranberries opublikowała swój ostatni album "In The End" nagrany z ich zmarłą wokalistką Dolores O’Riordan. Posłuchaj 11 nowych utworów zespołu.

The Cranberries
foto: AGF s.r.l. / Rex Features/EAST NEWS

Dolores O’Riordan z The Cranberries zmarła w styczniu 2018 roku w wieku 46 lat. Zespół był wówczas w trakcie nagrywania materiału na nową płytę. Muzycy zdecydowali, że mimo tragedii ostatni album z udziałem wokalistki ujrzy światło dzienne. W marcu 2018 roku formacja opublikowała singiel promujący nowe wydawnictwo. Tym razem grupa opublikowała w sieci cały materiał.

The Cranberries: 10 największych przebojów zespołu Dolores O'Riordan
The Cranberries: 10 największych przebojów zespołu Dolores O'Riordan
Przeczytaj także The Cranberries: 10 największych przebojów zespołu Dolores O'Riordan

The Cranberries "In the End" dostępny w całości w sieci

Album "In The End" to ostatnia płyta z repertuaru The Cranberries. Płyta zawiera 11 utworów, które możemy już odsłuchać za pośrednictwem Apple Music i Spotify.

Płyta została wyprodukowana przez Stephena Streeta przy wsparciu rodziny zmarłej Dolores. Wokale, których nie zarejestrowano za życia wokalistki dograł Johanny Cranitch, który uczestniczył też w masteringu materiału.

Noel Hogan bardzo dobrze wspomina pracę nad nową płytą i podkreśla, że O'Riordan była równie zaangażowana w jej tworzenie co reszta zespołu.

"

Dolores była bardzo podekscytowana perspektywą wydania tej płyty. Cieszyła się z powrotu na scenę i grania tych numerów na żywo. Wiedzieliśmy, że to musi być jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy album Cranberries, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. "

Mama wokalistki oświadczyła, że wydanie płyty "In The End" to najlepszy sposób na uczczenie pamięci jej córki:

"

Bardzo tęsknię za Dolores. Szczególnie dzisiaj, podobnie jak jej cała rodzina. Nie mogłabym wymyślić lepszego sposobu na uczczenie pierwszej rocznicy jej śmierci. Wydanie ostatniego albumu z zespołem, z którym grała tyle lat to najlepszy sposób oddania hołdu jej życiu. "

Zobacz też: >>Cover "Zombie" The Cranberries nagrany przez Polkę<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News The Cranberries