16.09.2019 14:02

Ostatnia trasa Rolling Stones osiągnęła ogromny sukces. Muzycy zanotowali kolejny rekord

Trasa No Filter grupy The Rolling Stones przyniosła zespołowi ogromny sukces. Po raz kolejny znaleźli się na liście najbardziej dochodowych tourne.

Rolling Stones
foto: Rex Features/East News

No Filter, trasa koncertowa legend rocka, grupy The Rolling Stones rozpoczęła się 9 września 2017 roku w Niemczech i trwała aż do 30 sierpnia 2019 roku, kiedy to zespół wystąpił na Florydzie. W ramach tourne muzycy odwiedzili także Polskę. Koncert odbył się lipca 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Rolling Stones z ogromnym sukcesem trasy No Filter

Nikogo na pewno nie zdziwi fakt, że trasa odnotowała ogromny sukces. Tysiące ludzi na całym świecie z chęcią zapłaciły za bilety, aby zobaczyć na żywo brytyjskiej ikony rocka. Okazało się, że koncerty przyniosły muzykom ponad 415 milionów dolarów zysku. Jak podał "Billboard", trasa zajęła ósme miejsce na liście najbardziej dochodowych w historii, dzięki czemu The Rolling Stones został pierwszym zespołem, który w zestawieniu zajmuje aż dwa miejsca.

Mick Jagger
Mick Jagger
Przeczytaj także Co będzie ostatnim projektem Micka Jaggera? Frontman The Rolling Stones podjął decyzję

Muzycy podczas trasy No Filter sprzedali ponad 2,2 miliony biletów. Duży sukces odniosło także tourne zespołu z lat 2005-2007. Na A Bigger Bang Tour zespół The Rolling Stones zarobił 558 milionów dolarów. Trasa wylądowała na trzecim miejscu zestawienia. Pierwsze miejsce natomiast zajmuje Ed Sheeran z The Divide Tour.

The Rolling Stones doczekali się 50. rocznicy wydania płyty "Let It Bleed", na której znalazło się sporo wielkich hitów zespołu. Z tej okazji grupa postanowiła wydać specjalną wersję deluxe albumu. Premiera materiału nastąpi 1 listopada 2019 roku. Zestaw będzie zawierał między innymi replikę singla "Honky Tonk Woman/You Can't Always Get What You Want", plakat, litografię i książkę z niepublikowanymi wcześniej fotografiami.

Zobacz też: Metallica zarobiła ogromną kwotę podczas ostatnich 8 koncertów 

Tagi: Rock News Rolling Stones