Ostatnie znane zdjęcia Jima Morrisona

Robert Skowronski
03.09.2015 14:39
Ostatnie znane zdjęcia Jima Morrisona Fot. Tumblr.com/pamelasusancourson

Jego wizerunek zdobił tysiące okładek magazynów docierając do ogromnej liczby osób. Zobaczcie to bardziej intymne oblicze Jima Morrisona. Oto ostatnie zdjęcia wokalisty wykonane na 5 dni przed jego śmiercią.

Wokalista The Doors został znaleziony martwy w wannie w paryskim mieszkaniu 3 lipca 1971 roku. Za przyczynę zgonu uznano atak serca. Nie wiadomo do końca, co doprowadziło do jego śmierci. Prawdopodobnym wydaje się wyjaśnienie, że zmarł z powodu przedawkowania narkotyków, od których nie stronił przez wiele lat. Nie przeprowadzono jednak autopsji, która wszystko by wyjaśniła.

Kilka dni wcześniej wraz ze swoją partnerką Pamelą Courson i ich wspólnym znajomym Alainem Ronayem wybrali się na wycieczkę do oddalonego o 55 km na północ od stolicy Francji Saint-Leu-d’Esserent. To tam Ronay wykonał serię zdjęć uznawanych za ostatnie, na których uwieczniony został Jim Morrison:

Muzyk na kilka lat przed swoją śmiercią zapuścił brodę, a wizerunek młodego Adonisa pożądanego przez wszystkie kobiety zaczął psuć duży brzuch. Ponadto artysta stoczył się na używkowe dno będąc ciągle pijanym lub pod wpływem narkotyków. Jednak na fotografiach wygląda na pełnego wigoru, jego twarz jest gładka i gości na niej delikatny uśmiech.

Ostatnie znane zdjęcia Morrisona Alain Ronay opublikował po 20 latach od ich wykonania w tygodniku „Paris Match”, gdzie opowiedział o swoim wyjeździe z wokalistą i jego partnerką. Magazyn z tym materiałem ukazał się 25 kwietnia 1991 roku. Tak wyglądała okładka:

paris-match

Ciało Jima Morrisona zostało pochowane 6 lipca 1971 roku na cmentarzu Père-Lachaise.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.