Iron Maiden przegrał z raperem. Oto artyści, którzy wejdą do Rock and Roll Hall of Fame 2021

12.05.2021 15:26
Iron Maiden Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Znamy zwycięzców, którzy dołączą do Rock and Roll Hall of Fame. Wyniki na pewno zadziwią niejednego fana rocka.

Rock and Roll Hall of Fame wywołuje sporo kontrowersji, bo oprócz rockowych legend wśród nominowanych artystów pojawiają się muzycy reprezentujący różne style muzyczne, m.in. hip-hop. W końcu poznaliśmy artystów, którzy w tym roku wejdą do galerii sław. I jak co roku, nie zabraknie raperów. 

Polecamy

Rock and Roll Hall of Fame 2021: Do galerii sław wejdzie znowu raper, Iron Maiden przegrał

Rock and Roll Hall of Fame oficjalnie ogłosiło, kto w tym roku zostanie wyróżniony. Do galerii sław wejdą: Foo Fighters, The Go-Go’s, Jay-Z, Carole King, Todd Rundgren oraz Tina Turner.

Co ciekawe, 3 muzyków dołączy do Rock and Roll Hall of Fame po raz drugi: Dave Grohl wszedł do galerii sław w 2014 razem z Nirvaną, Tina Turner w 1991 roku razem z Ike &Tina Turner, zaś Carole King została wyróżniona w 1990 roku razem z Gerrym Goffinem.

Dodatkowo  w tym roku LL Cool J, Billy Preston i Randy Rhoads zostaną uhonorowani Musical Excellence Award. Natomiast Kraftwerk, Gil Scott Heron i Charley Patton otrzymają Early Influence Award, zaś założyciel Sussex Records, Clarence Avant zostanie wyróżniony nagrodą Ahmet Ertegun. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 30 października 2021 w Cleveland i będzie dostępne na HBO Max.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.