12.12.2019 13:57

Oto najbardziej przełomowy zespół ostatniej dekady według magazynu Loudwire

Sprawdźcie, czy zgadzacie się z wyborem dziennikarzy Loudwire.

Najbardziej przełomowy zespół ostatniej dekady
foto: shutterstock.com

Koniec roku to dobry czas, by podsumować wszystko to, co działo się w ostatnim czasie w muzycznym świecie. Zrobił to już już Spotify, wiemy również, który klip muzyczny zdobył najwięcej wyświetleń na YouTubie. Czytelnicy magazynów wybrali najlepszego gitarzystę ostatniej dekady, jak również i solówki gitarowe. Natomiast Loudwire postanowił wytypować najbardziej przełomowy zespół ostatniej dekady. 

Oto najbardziej przełomowy zespół ostatniej dekady według magazynu Loudwire

Jak myślicie, kto otrzymał taki tytuł? Który zespół najbardziej namieszał w ostatnim czasie w rockowym świecie? Według dziennikarzy Loudwire tytuł najbardziej przełomowego zespołu ostatniej dekady należy do grupy Greta Van Fleet. Zaskoczeni? Niektórzy mogą kręcić nosem, w końcu młody zespół nie jest w żaden sposób innowacyjny, wręcz odwrotnie - brzmi jak Led Zeppelin. Dziennikarze Loudwire jednak tak uzasadniają swój wybór:

"

Greta Van Fleet została wybrana najbardziej przełomowym artystą dekady przez Loudwire z powodu ogromnego sukcesu w czasach, gdy rock'n'roll jest ignorowany przez mainstreamowe media. "

Metal
Metal
Przeczytaj także Wybrano najważniejszego metalowego artystę dekady. Kto uzyskał to wyróżnienie?

Zespół szybko stał się popularny w rockowych kręgach. W 2017 roku singiel "Highway Tune" przez pięć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts. EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków.  

Debiutancka płyta Grety Van Fleet ukazała się 19 października 2018 i zadebiutowała na 1. miejscu rockowej listy Billboardu. Kapela może pochwalić się również nagrodą Grammy 2019. 

Zobacz także: Greta Van Fleet: Nowa płyta będzie mocno różnić się od debiutu

Czy Greta Van Fleet to najbardziej przełomowy zespół ostatniej dekady?

Tagi: Rock News Greta Van Fleet