Oto ostatni występ Eddiego Van Halena. Posłuchaj "Jump" [WIDEO]

08.10.2020 16:30
Oto ostatni występ Eddiego Van Halena. Posłuchaj "Jump" [WIDEO] Fot. shuttersock.com

Eddie Van Halen zagrał ostatni koncert w 2015 roku. Posłuchaj, jak wtedy brzmiała kapela.

Wciąż trudno uwierzyć w śmierć legendy gitary. Eddie Van Halen zmarł 6 października 2020 w wieku 65 lat po długiej walce z rakiem. Wielu muzyków oraz bliskich przyjaciół gitarzysty podzieliło się wspólnymi zdjęciami oraz wspomnieniami z twórczością Van Halena za pośrednictwem social mediów. Natomiast fani postanowili cofnąć się do ostatniego koncertu grupy Van Halen, który odbył się w 2015 roku.

Oto ostatni występ Eddiego Van Halena. Posłuchaj "Jump" [WIDEO]

Eddie Van Halen ostatni raz pojawił się na scenie wraz z zespołem 4 października 2015 w Hollywood Bowl w Los Angeles. W sumie kapela zagrała 23 utwory i zakończyła swój występ hitem "Jump" z płyty "1984". Obok Eddiego Van Halena na scenie pojawił się wokalista David Lee Roth, perkusista Alex Van Halen oraz basista Wolfgang Van Halen (syn Eddiego). Posłuchajcie, jak wówczas kapela wypadła przed publicznością:

Przeczytaj także

Sprzedaż katalogu z muzyką grupy Van Halen w ciągu doby od śmierci Eddiego wzrosła w USA o przeszło 6000 procent. Albumy i utwory kapeli sprzedały się w liczbie 40 tysięcy egzemplarzy, poprzedniego dnia zainteresowanie tymi samymi wydawnictwami było o 6189 procent mniejsze.

Zobacz także: Gwiazdy rocka i metalu żegnają Eddiego Van Halena. "Byłeś inspiracją dla muzyków z całego świata"

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.