Oto pierwszy polski artysta z miliardem odtworzeń na Spotify. Rockmani nie będą zadowoleni

08.04.2021 11:02
Spotify Fot. shuttertock.com; zdjęcie poglądowe

Piękny wynik! Który artysta cieszy się największą popularnością wśród polskich użytkowników Spotify?

Czego słucha się w Polsce? Wielokrotnie w zestawieniach najpopularniejszych, polskich twórców na Spotify królują artyści ze świata rapu. Polska hip-hopem stoi i okazało się, że jeden z nich pobił rekord miliarda odtworzeń na Spotify. O kogo chodzi?

Polecamy

Oto pierwszy polski artysta z miliardem odtworzeń na Spotify. Rockmani nie będą zadowoleni

Fanpage Obliczenia i analizy w rapie udostępnił informację od jednego z fanów, że to właśnie Taco Hemingway przekroczył granicę miliarda odtworzeń w serwisie Spotify. Informacja została sprawdzona i rzeczywiście korona należy do Taco. Jak czytamy we wpisie:

Na ten olbrzymi sukces składają się przede wszystkim solowe projekty rapera oraz udział w Taconafide (86,5%), ponieważ przyniosły one raperowi dokładnie 929 349 352 odsłuchania piosenek. Z kolei kawałki, na których gościnnie się udzielił (takie też liczą się do dorobku rapera) wygenerowały 144 780 515 odtworzeń (13,5%). Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide.

Na dzień 6 kwietnia 2021 łączna liczba wynosi dokładnie 1 074 120 867 streamów.

Taco Hemingway ma na swoim koncie 6 studyjnych albumów, przy czym w 2020 roku wydał 2 albumy - "Jarmark" i "Europa", które od razu wskoczyły na sam szczyt ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS. Artysta wydał również 6 minialbumów i wiele występów gościnnych.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.