27.03.2017 16:05

Oto teledysk, który dzięki algorytmowi, zawsze wygląda inaczej

Nic dwa razy się nie zdarza... szczególnie w tym teledysku zespołu Shaking Chains, który za każdym razem jest zupełnie inny.

Oto teledysk, który dzięki algorytmowi, zawsze wygląda inaczej
foto: kadr z wideo

W latach 80. każda szanująca się kapela musiała mieć naprawdę dobre klipy, żeby się wybić. Nie wystarczały fajne dźwięki - trzeba było też dobrze wyglądać, żeby stacja MTV chciała puszczać wasze kawałki. W późniejszych dekadach sprawy trochę się pozmieniały, ale obecnie artyści znowu przykładają się chcąc stworzyć naprawdę ciekawy i wyróżniający się klip.

Co zatem zrobić, żeby wybić się na tle innych zespołów, szczególnie, gdy dopiero zaczyna się karierę muzyczną? Stworzyć teledysk, który za każdym razem będzie zupełnie inny! Brytyjska kapela Shaking Chains promując numer „Midnight Oil” stwierdziła, że zadziwi wszystkich i jej klip stworzy maszyna, bowiem algorytm wybiera losowe fragmenty wideo w oparciu o konkretne słowa kluczowe. Dzięki temu za każdym razem, gdy ktoś wchodzi na stronę midnightoilfilm.com ogląda zupełnie inny klip. Efekt jest porażający, bo w szybkim tempie widzimy naprawdę dziwne kadry...

Taka promocja debiutanckiego singla jest zaskakującym ruchem, ale każdy pomysł jest dobry, żeby się wyróżnić. Posłuchajcie również numeru „Drunk No More”:

Ciekawe, czy kapela zdecyduje się na stworzenie równie efektownego teledysku na potrzeby tego kawałka. Jak na razie cel został osiągnięty - na kapelę zwróciło sporo osób uwagę właśnie ze względu na nietuzinkowy klip.

Podoba Wam się taki teledysk?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele