Ozzy Osbourne: Nie odchodzę na emeryturę

Maciej Koprowicz
08.02.2018 11:33
Ozzy Osbourne: Nie odchodzę na emeryturę Fot. Amy Harris/Invision/AP/link/EAST NEWS

Książę Ciemności wyrusza na swoją ostatnią trasę koncertową, ale czy to oznacza, że na dobre zawiesi mikrofon na kołku?

Czas jest bezlitosny nawet dla rockowych bogów. Ozzy Osbourne kończy w tym roku 70 lat, czyli dawno już przekroczył wiek emerytalny. Jak wielu jego kolegów po fachu (ostatnio chociażby Slayer) zdecydował się porzucić wyczerpujące życie na walizkach. Najpierw działalność zakończył Black Sabbath, a potem jego wokalista ogłosił pożegnalną solową trasę koncertową, pod stosownym hasłem Farewell World Tour.

Czy to oznacza, że kariera Ozzy’ego ma się ku końcowi? Niekoniecznie. Frontman Sabbathów nie zamierza jeszcze kończyć ze śpiewaniem i przechodzić na emeryturę na dobre. Podkreśla, że jedynie rezygnuje z tras koncertowych.

Osbourne wyjaśnił to w niedawnym wywiadzie dla „Rolling Stone”.

Nie idę na emeryturę. To tylko „No More Tours”, więc po prostu nie będę już robił światowych tras koncertowych. Wciąż będę grał koncerty, ale więcej już nie pojadę w trasę na pół roku. Chcę spędzić trochę czasu w domu.

Wokalista opowiedział też o powodach, dla których ograniczy swoją muzyczną działalność.

Czy to naprawdę mija 40 lat, odkąd działam solo? Tak, tak właśnie jest. To minęło szybko.

Doświadczyłem fantastycznych rzeczy, to była niewiarygodna podróż. Ale muszę trochę zwolnić. Cieszę się byciem dziadkiem. Nie chcę, by znów ominęła mnie możliwość oglądania, jak rośnie nowe pokolenie Osbourne’ów.

Książę Ciemności podkreśla, że mimo iż latka lecą, to nie grozi mu „zramolenie”, a na koncertach wciąż daje z siebie wszystko.

Jeśli byłeś na koncertach Ozzy’ego Osbourne’a, to wiesz, że nie stoję tam z palcem w tyłku. Jestem rock’n’rollem. Im większą frajdę mają fani, tym większą frajdę mam ja.

Ozzy w 2018 w ramach pożegnalnej trasy zawita także do Polski. Koncert odbędzie się 26 czerwca 2018 w Tauron Arenie Kraków w ramach Impact Festivalu. Tego dnia wystąpią także Bullet For My Valentine i Galactic Empire. Bilety można zakupić na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.