26.08.2015 13:48

Ozzy Osbourne i Dave Navarro na płycie Billy'ego Morrisona

Gitarzysta Billy'ego Idola przygotowuje swoją drugą solową płytę. Gościnnie pojawią się na niej Ozzy Osbourne i Dave Navarro z Jane's Addiction.

Ozzy Osbourne i Dave Navarro na płycie Billy'ego Morrisona
foto: Brian Rasic / Rex Features/East News; LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Billy Morrison, bo o nim mowa, zaprezentuje swoje dzieło o tytule „God Shaped Hole” 23 października 2015 roku. Muzyka wspomogą na krążku koledzy z zespołu Billy'ego Idola - Steve Stevens (gitara) oraz Erik Eldenius (perkusja), a także wspomniani goście. Ozzy Osbourne zaśpiewa w wieńczącym album utworze „Gods”. Produkcją całości zajmie się m.in. Mike Clink, który ma na swoim koncie zajęcie się techniczna stroną „Appetite For Destruction” Guns N' Roses.

Początkowo płyta muzyka miała być wyłącznie zbiorem coverów. Jednak zamysł na album z czasem się rozwinął, o czym mówi Billy Morrison:

"

Miałem utwór napisany ze Stevem Stevensem, który chciałem wydać. Erik podrzucił kilka pomysłów i zaczęliśmy je nagrywać. Moich dwóch najlepszych gitarowych kumpli z zespołów, w którym gram, czyli Dave Navarro z Royal Machines i Camp Freddy oraz Steve Stevens, pojawili się na krążku. To moimi świetni przyjaciele i zrobili to bez zadawania jakichkolwiek pytań. Dostałem wiadomość od Ozzy'ego, odpisałem mu, że nagrywam solowy album, odpowiedział mi, że chciałby zaśpiewać na tym albumie. "

„God Shaped Hole” będzie się składać z 10 numerów, z czego połowę stanowią covery, a drugą zaś oryginalne kompozycje. Przerobione zostały utwory z repertuaru grup, które nie każdy ze słuchaczy musi dobrze znać, a są to: Boys Wonder, Flesh For Lulu, Wasted Youth, Senseless Things oraz Gary Numan z Tubeaway Army.

"

Autorskie numery zostały napisane w niezależnym duchu, który kiedyś był ważny w muzyce, w całkowitej autonomii i wolności, które objawiają się w tym projekcie. Covery nie są wielkimi hitami i w większości pochodzą od zespołów, które nigdy nie zyskały rozgłosu na jaki zasługiwały. Ta płyta pochodzi z mojego wnętrza - oddaje szacunek grupom i piosenkom, które sprawiły, że zapragnąłem grać, występować i robić to na swój sposób.  "

Okładka „God Shaped Hole” jest akrylem namalowanym na płótnie przez samego Billy'ego Morrisona, który prywatnie za sprawą Velvet Underground stał się wielkim fanem pop artu. Oto jak wygląda jego dzieło oraz spis utworów z albumu:

billymorrison

Tracklista:

  1. Goodbye Jimmy Dean (Boys Wonder cover)
  2. Baby Hurricane (Flesh For Lulu cover)
  3. Cinnamon Gin
  4. Alone In A Crowd
  5. Housewife (Wasted Youth cover)
  6. Hold It Down (Senseless Things cover)
  7. Methadonia
  8. You Are In My Vision (Gary Numan i Tubeway Army cover)
  9. Ordinary Girl
  10. Gods

Wspólny utwór Morrisona i Osbourne'a może być ciekawym duetem, podobnie jak ten, który stworzył zespół U2 i Lady Gaga, czy też połączenie Halestorm i lidera Slipknota w utworze Temple Of The Dog.

Jesteście ciekawi „God Shaped Hole” z udziałem Dave'a Navarro i Ozzy'ego Osbourne'a?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne Dave Navarro