07.09.2020 12:56

Ozzy Osbourne o kolejnych koncertach Black Sabbath. Są szanse na występy?

Frontman grupy Black Sabbath, Ozzy Osbourne zdradził, czy fani mają jeszcze szansę zobaczyć zespół na żywo. Odpowiedź muzyka była jednoznaczna.

Ozzy Osbourne
foto:Rex Features/East News

Niekończące się pożegnalne trasy koncertowe to już chyba tradycja u legend rocka. Muzykom trudno pożegnać się ze sceną, na której spędzili często całe życie lub po prostu wyczuwają w słowach "ostatnia", "końcowa" czy "pożegnalna" spory potencjał marketingowy. Tak czy inaczej, bez końca można wymieniać grupy, które rozstawały się z fanami przez wiele lat. Ba! Które nadal to robią.

O zakończeniu działalności poinformował także zespół Black Sabbath. Muzycy rozpoczęli trasę The End Tour w styczniu 2016 roku, a zakończyli 4 lutego 2017 w rodzinnym Birmingham. Zespół zagrał w ramach tournee aż 81 koncertów, które przyniosły mu zysk w wysokości 84,4 miliona dolarów. Bilety na wydarzenia kupiło przeszło milion fanów.

Black Sabbath zagra jeszcze koncerty?

Od tamtej pory wiele się zmieniło. Ozzy Osbourne miał poważne problemy ze zdrowiem, a kiedy poczuł się lepiej, postanowił zainwestować siły w solowy album. Ostatni koncert Black Sabbath odbył się już prawie 3 lata temu, a o słynnym w rockowych kręgach "reunionie" cisza. Sprawę postanowił wypadać magazyn "Rolling Stone", gdzie ukazał się w wywiad z Ozzym Osbournem.

Astronauci słuchali AC/DC i Black Sabbath w trakcie lotu w kosmos
Astronauci słuchali AC/DC i Black Sabbath w trakcie lotu w kosmos
Przeczytaj także Astronauci słuchali AC/DC i Black Sabbath w trakcie lotu w kosmos

W trakcie rozmowy padło pytanie, czy Książę Ciemności przewiduje kolejne występy z Black Sabbath. Dziennikarz otrzymał jasną i klarowną odpowiedź, która być może zakończy spekulacje. Ozzy oświadczył:

"

Nie widzę tego. Dla mnie to zamknięty temat. "

Osbourne podkreślił, że wprawdzie żałuje, że podczas ostatniego koncertu na scenie zabrakło oryginalnego perkusisty Sabbatów - Billa Warda, to nie ma zamiaru z tego powodu organizować kolejnego występu.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne myśli o emeryturze? Jego syn wyznał, kiedy wokalista przestanie występować
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne Black Sabbath