30.01.2020 10:36

Ozzy Osbourne "obciął sobie palce", aby wesprzeć działania PETA

Lider Black Sabbath, Ozzy Osbourne postanowił wesprzeć akcję PETA. Muzyk pozwolił sobie "obciąć palce" dla dobra sprawy.

Ozzy Osbourne
foto: Rex Features/East News

Wokalista Black Sabbath nie miał łatwego roku. Muzyk chorował i odnowiła mu się stara kontuzja, co uniemożliwiło artyście wykonywania pracy. Osbourne wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że przymusowy urlop to dla niego najgorsza kara, a bez tworzenia muzyki i koncertowania czuje się bardzo źle. Książę Ciemności wrócił jednak na scenę podczas występu z Post Malonem, nagrał solową płytę, pojawił się podczas gali wręczenia nagród Grammy 2020 i przygotowuje się do trasy koncertowej. Wśród swoich licznych obowiązków, muzyk znalazł też czas na pomoc zwierzętom.

Ozzy Osbourne wsparł akcję PETA i "obciął sobie palce"

Ozzy Osbourne zaangażował się w akcję PETA, która ma na celu uświadamiać ludziom, że usuwanie pazurów kotom, czyli tzw. deklawowanie, jest okaleczaniem.

"

Odcinanie pazurów u kota jest pokręcone i złe. Jeśli twoja kanapa jest dla Ciebie ważniejsza niż zdrowie i szczęście twojego kota, nie zasługujesz na zwierzę! Zainwestuj w drapak - nie okaleczaj ich na całe życie. "

Ozzy Osbourne podziękował fanom za wsparcie w chorobie. Opublikował wzruszający post
Ozzy Osbourne podziękował fanom za wsparcie w chorobie. Opublikował wzruszający post
Przeczytaj także Ozzy Osbourne podziękował fanom za wsparcie w chorobie. Opublikował wzruszający post

Na plakacie promującym akcję, Książę Ciemności pozuje w charakterystyczny sposób. Na drastycznym zdjęciu muzyk zamiast palców ma krwawiące kikuty.

Amputacje pazurków u kotów są zabronione w Polsce, jednak często praktykowane chociażby w USA, Australii, Anglii czy Japonii. Jak czytamy na peta.org, latem 2019 roku gubernator Andrew Cuomo przeszedł do historii, ponieważ dzięki niemu Nowy Jork jako pierwszy stan zakazał wspomnianych praktyk na kotach.

Zobacz też: Ozzy Osbourne opowiedział o swojej chorobie. Muzyk cierpi na Parkinsona 

Tagi: Rock News Ozzy Osbourne