29.05.2016 10:20

Ozzy Osbourne odwiedził szpital dziecięcy w Birmingham

Książę Ciemności zrobił niespodziankę najmłodszym z Birmingham Children’s Hospital. Jak wyglądała jego wizyta?

Ozzy Osbourne odwiedził szpital dziecięcy w Birmingham
foto: kadr z wideo

Wywoływanie paranoi, mroczne rytuały, nietoperze na scenie... Wiadomo, tytuł wokalisty Black Sabbath - nawet u kresu kariery - zobowiązuje. Na dodatek Ozzy Osbourne ma ostatnimi czasy poważne problemy rodzinne. Mimo tych wszystkich zobowiązań na głowie muzyk wciąż nie zapomina o najważniejszych rzeczach i stać go na spontaniczny gest wobec najmłodszych.

26 maja 2016 roku Ozzy Osbourne odwiedził szpital dziecięcy w Birmingham, aby wesprzeć akcję charytatywną, mającą na celu zebranie 3,65 mln funtów na otwarcie ośrodka dla dzieci z rzadkimi chorobami. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Wielkiej Brytanii - a zapotrzebowanie na nią jest bardzo duże. Niezdiagnozowane schorzenia tego typu mogą znacznie wpłynąć na dalsze życie młodych pacjentów, a brak informacji i bezowocne ciągnie po szpitalach tylko przytłacza ich opiekunów.

Ozzy z chęcią pomógł szpitalowi, ponieważ sam ma z nim dobre doświadczenia:

"

Mój syn, Louis, leżał tu w Birmingham przez dłuższą chwilę, kiedy był mały. Personel medyczny otaczał go bardzo ciepłą opieką, o czym nigdy nie zapomnę. Wykonuje się tu naprawdę niesamowitą robotę dla dzieci i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wpaść i okazać swoje poparcie dla tej akcji. Dzięki niej powstanie narodowe centrum, które pomoże nie tylko rodzinom z mojego miasta, lecz także całego kraju. "

Już teraz szpital w Birmingham leczy rocznie ponad 9 tysięcy dzieci z rzadkimi i niezdiagnozowanymi chorobami. To jednak wciąż za mało - około 30% najmłodszych pacjentów z takimi schorzeniami umiera w Wielkiej Brytanii przed piątymi urodzinami. Tym bardziej placówka doceniła zaangażowanie Ozzy'ego, a jej pielęgniarka oddziałowa Yvonne Millard była zaszczycona, że taka legenda odwiedziła jej szpital.

"

Jesteśmy dumni, że nasze centrum do zajmowania się rzadkimi chorobami poprawi jakość życia tysięcy rodzin w całej Wielkiej Brytanii. To fantastyczne, że pomagają nam takie gwiazdy jak Ozzy - to niewątpliwie zwiększa rozgłos naszej działalności. Dzisiejsze piękne popołudnie wywołało uśmiech na wielu twarzach. "

Nagranie ze spotkania z Ozzym zobaczycie poniżej:

Książę Ciemności ofiarował również szpitalowi jedną ze swoich sów. 89 rzeźb wystawionych w całym Birmingham wykonał według jego instrukcji Graham Frank Wright. Dzięki aukcjom z nimi udało się uzbierać ponad pół miliona funtów.

Na szczęście Ozzy nie jest jedynym muzykiem, który pamięta o wspieraniu takich inicjatyw. W maju 2016 roku Florence Welch odwiedziła ciężko chorą fankę, która nie mogła się wybrać na jej koncert. W działalność charytatywną angażuje się również Bruce Dickinson.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne