05.04.2019 10:44

Ozzy Osbourne odwołał wszystkie koncerty do 2020 roku. Muzyk znów ma problemy ze zdrowiem

Lider Black Sabbath w związku z problemami zdrowotnymi musiał odwołać trasę koncertową z Judas Priest. Tym razem ogłosił, że nie będzie grał aż do 2020 roku.

Ozzy Osbourne
foto: Andrzej Banas/Polska Press/East News

W lutym 2019 roku Sharon Osbourne poinformowała, że Ozzy Osbourne trafił do szpitala z powodu powikłań po grypie. Wkrótce okazało się, że muzyk zachorował na zapalenie płuc i był zmuszony odwołać koncerty w Japonii, Australli i Nowej Zelandii. Lekarze zabronili mu podróżowania przez 6 tygodni, co wykluczało kontynuowanie trasy. Artysta miał odpoczywać w domu i wkrótce wrócić do koncertowania, niestety znowu nie miał szczęścia.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także W sieci pojawił się najobrzydliwszy fragment filmu "The Dirt" o Motley Crue z Ozzym Osbournem

Ozzy Osbourne odwołał wszystkie koncerty do 2020 roku

Ozzy Osbourne poinformował swoich fanów, że nie będzie koncertował aż do końca 2019 roku, a wszystkie zaplanowane występy zostaną przełożone na rok 2020. Wokalista zgodnie z zaleceniami lekarzy odpoczywał w domowym zaciszu. Pech chciał, że Osbourne przewrócił się i odnowił dawną kontuzję, co wyklucza jego aktywność na scenie przez najbliższe miesiące. Oficjalne oświadczenie na stronie muzyka brzmi:

"

Ozzy Osbourne przełożył wszystkie koncerty z 2019 roku. W tym te w Ameryce Północnej i Europie. Muzyk stara się odzyskać pełnie sił po kontuzji i niedawnej chorobie płuc. Osbourne przeszedł operację i pozostanie pod opieką lekarza w Los Angeles, dopóki nie odzyska pełni sił. "

Również sam Ozzy wyraził żal i skruchę, że nie spotka się przez najbliższy czas ze swoimi fanami:

"

Nie mogę uwierzyć, że muszę zmienić daty koncertów. Słowa nie są w stanie wyrazić, jaki jestem sfrustrowany, zły i przygnębiony tym, że nie mogę być teraz w trasie. Jestem wdzięczny za miłość i wsparcie, które otrzymuję od mojej rodziny, zespołu i fanów. To naprawdę sprawia, że chce mi się walczyć i że z każdym dniem czuję się lepiej. Kiedy w pełni wyzdrowieję, skończę trasę i wrócę! "

Koncerty Osbourne'a zostaną przełożone na początek lutego 2020 roku. Wszystkie zakupione bilety na występy, które się nie odbyły, będą obowiązywać w nowych terminach. 

Zobacz też: >> Fani chcą pasować Ozzy'ego na rycerza <<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne