19.02.2019 08:58

Ozzy Osbourne odwołał kolejne koncerty. Zachorował na zapalenie płuc

O stanie zdrowia wokalisty za pomocą social mediów poinformowała jego żona, Sharon. Ozzy Osbourne dostał zakaz podróżowania przez najbliższe 6 tygodni, przez co odwołał koncerty w Japonii, Australii i Nowej Zelandii. 

Ozzy Osbourne
foto: Amy Harris/Invision/AP/East News

Ozzy Osbourne odwołał kolejne odnogi swojej trasy No More Tours 2, która miała być "pożegnalną" serią koncertów. Artysta co najmniej od października 2018 roku miał spore problemy ze zdrowiem - to właśnie wówczas trafił do szpitala z powodu infekcji ręki. Okazało się, że w 2019 roku czarna passa wokalisty trwa dalej, ponieważ na początku lutego wokalista znów musiał odwiedzić placówkę medyczną. Tym razem przez powikłania związane z grypą.

Ozzy Osbourne ma zapalenie płuc. Odwołał kolejne koncerty

19 lutego 2019 roku na mediach społecznościowych Ozzy'ego Osbourne'a pojawiła się aktualizacja dotycząca zdrowia frontmana Black Sabbath. Wynika z niej, że u wokalisty zdiagnozowano zapalenie płuc. Lekarze zalecili Osbourne'owi, aby ten przez najbliższe 6 tygodni został w domu i pod żadnym pozorem nie podróżował. To spowodowało, że muzyk został zmuszony do anulowania kilkunastu koncertów w Japonii i Oceanii, które miałby się odbyć w ramach trasy No More Tours 2, na której znajduje się od kwietnia 2018 roku.

Sharon Osbourne uspokoiła fanów, mówiąc, że najgorsze momenty już przeszły i Ozzy jest na drodze do odzyskania sił. 

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne spełnił ostatnie życzenie chorego perkusisty

Ozzy Osbourne w Polsce w 2018 roku

Brytyjczyk odwiedził w ramach trasy No More Tours 2 również Polskę - w czerwcu 2018 roku był główną gwiazdą Impact Festivalu, na którym wystąpił w towarzystwie m.in. Bullet For My Valentine. Walijczycy zagoszczą natomiast w naszym kraju także w 2019 roku. Wystąpią 12 kwietnia 2019 roku w Warszawie. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne